reklama

Slovák Hodúr se přiznal: Ano, ovlivnil jsem úmyslně zápas

Ivan Hodúr ještě v dresu Liberce Ivan Hodúr ještě v dresu Liberce autor: ČTK
Bývalý slovenský reprezentační fotbalista Ivan Hodúr se podle tamních médií přiznal, že ovlivnil zápas Dunajské Stredy v tomto ročníku první slovenské ligy.

Dunajská Streda (Slovensko) - Bývalý slovenský reprezentační fotbalista Ivan Hodúr se podle tamních médií přiznal, že ovlivnil zápas Dunajské Stredy v tomto ročníku první slovenské ligy.

V jednom z podezřelých utkání si jeho slabého výkonu všiml i kouč Mikuláš Radványi.

Hráči DAC Dunajské Stredy údajně přispěli k manipulaci výsledků čtyř z osmi ligových utkání, které tým v tomto ročníku odehrál. Ve všech zápasech měly padnout více než čtyři góly, což se třikrát stalo. "Nebudu to specifikovat, ale těch zápasů, které jsou spojené se mnou, bylo méně. Víc se k tomu nemůžu vyjadřovat, probíhá vyšetřování," cituje Hodúra deník Šport.

Hodúr: Strávil jsem ve vazbě

Své zapojení do manipulací utkání, které probíhaly vedle Slovenska i v českých soutěžích, bývalý hráč Liberce či Mladé Boleslavi nepopírá. "No když mě vyslýchali, vypovídal jsem a strávil noc ve vyšetřovací vazbě, tak na tom něco pravdy bude," uvedl Hodúr.

Čtyřiatřicetiletý hráč si připouští i fakt, že by mohl být usvědčen. "Uvidíme, co přinese vyšetřování, které je na začátku. V mojí situaci musím počítat se všemi alternativami. Samozřejmě myslím i na tu nejhorší, že mě odsoudí. To je jasné. Už když to jen vyslovím, je mi zle," řekl.

Ve čtvrtek bylo na Slovensku obviněno sedm lidí, vedle Hodúra i další tři hráči DAC: český zadák Tomáš Huber, který prošel Jabloncem a Spartou, Michal Dian, který hrál za Bohemians 1905, Příbram a Zlín, a Marek Božoň. Fotbalistům předběžným opatřením zastavil sportovní činnost slovenský fotbalový svaz a předtím je distancoval i klub.

Přiznal se jeden ze tří fotbalistů

"S hráči jsem mluvil, dva řekli, že v tom nebyli, třetí se přiznal, že na jeden zápas byl oslovený," uvedl Radványi pro deník Sme. "Samozřejmě jsem v šoku, dennodenně jsem s nimi pracoval a důvěřoval jim. Osobně to cítím jako podraz, je to nefér."

Kouč si prý podezřelého chování všiml v utkání v Trenčíně, kde stáhl Hodúra ze hřiště ve 34. minutě za stavu 0:4.

"Už ve 20. minutě ztratil dva míče, což není obvyklé. Potom přihrál soupeři na třetí nebo čtvrtý gól. Ale od deváté minuty jsme měli vyloučeného brankáře. Musel jsem reagovat a namísto Hodúra jsem tam poslal defenzivnějšího hráče. Ale jistě dělal chyby, které předtím nedělal," uvedl.

Dalšímu z podezřelých hráčů Michalu Dianovi již Dunajská Streda dala výpověď. "Byl tu měsíc i s cestou a odehrál jen pár minut," vysvětlil Radványi.

reklama