reklama

Slováka s africkými kořeny fanoušci v ´repre´ nechtějí

Karim Guédé (vlevo) byl v minulé sezoně jedním z hlavních strůjců mistrovského titulu pro Slovan Karim Guédé (vlevo) byl v minulé sezoně jedním z hlavních strůjců mistrovského titulu pro Slovan autor: ČTK
Karim Guédé získal před 2 týdny slovenské občanství

Bratislava/Žilina - Během sobotního šlágru první slovenské fotbalové ligy mezi Žilinou a Slovanem Bratislava (2:1) se na stadionu Pod Dubňom přihodila věc, která do slušné společnosti nepatří.

A může se přihodit snad jen na Slovensku.

Fanoušci Žiliny během zápasu znesvářených klubů rozprostřeli na tribuně transparent ve znění: "Guédé, ty nejsi Slovák, v repre se za peníze nehraje!"

Karim Guédé, šestadvacetiletý střední záložník Slovanu, jehož matka pochází z Toga, jeho otec je Francouz a sám Guédé se narodil v Hamburku, se totiž před dvěma týdny po pěti letech trvalého pobytu na Slovensku dočkal zdejšího občanství.

Čtěte také:
Slovenští fotbalisté doma utrpěli výhru nad Andorrou
Kladrubský opouští Spartu, posílí Jarolímův Slovan
LM: Jarolímův Slovan uhrál nadějnou remízu v Nikósii

A hned poté se nabídl trenérovi slovenské reprezentace Vladimíru Weissovi, že by za ní rád hrál, nejlépe už v srpnovém zápase proti Rakousku.

"Složil jsem slib a už je to oficiální. Velmi se těším z toho, že to konečně mám na papíře, už dlouho jsem se totiž cítil jako Slovák. Jestli budu zdravý, můžu hrát už s Rakouskem. Všechno je to ale na kouči Weissovi," řekl Guédé novinářům.

"Já osobně jsem ale připravený a na svůj debut se dívám s velkým očekáváním. Chci pomoci Slovensku k postupu na mistrovství Evropy, vidím to pozitivně a nadějně," dodal.

Slováci v reprezentaci peníze berou. A ne málo

Fanoušci Žiliny však o jeho možném působení v reprezentaci vyjádřili svůj názor jasně. Akorát zapomněli na to, že i ve slovenské reprezentaci se za peníze hraje.

Rusko - Slovensko Foto: Reuters

Ti nejlepší hráči z Weissova výběru berou za reprezentování své rodné hroudy opravdu pořádně mastný balík.

Navíc na Slovensku je řada sportovců, kteří se narodili jinde a reprezentovali s dvojkřížem na hrudi. Jsou jimi například vyhlášený kanonýr NHL Peter Bondra, který je původem Ukrajinec, nebo úřadující olympijská vítězka v biatlonu Anastasia Kuzminová, která pochází z Ruska.

Právě na ně může být Slovensko právem hrdé, což se však nedá říct o žilinských fanoušcích, kteří si celou akcí udělali jen ostudu...

reklama