Smolný duel Japonska: Proti Anglii si dalo vlastní góly

Sport Sport, Red Spo
30. 5. 2010 22:57
Anglie - Japonsko 2:1

Štýrský Hradec - Úspěšnou, ale nečekaně vydřenou generálku před blížícím se mistrovství světa mají za sebou fotbalisté Anglie. Jeden z největších favoritů světového šampionátu porazil v nedělním přípravném zápase Japonsko 2:1.

Raritou však je, že se vyhlášení střelci Albionu v utkání ani jednou netrefili do sítě. Oba jejich góly totiž obstarali nešťastně právě Japonci, kteří dvakrát nešťastně zamířili do své vlastní sítě.

Asiaté navíc v zápase překvapivě vedli, když se už po sedmi minutách hry prosadil Tulio. Anglie nicméně měla více ze hry a ve druhém poločase mohla vyrovnat z penalty.

Frank Lampard ovšem gólmana Kawašimu nepřekonal, a tak následoval poměrně vyhecovaný závěr.

Osmnáct minut před koncem přeci jen Capellův tým vyrovnal, prvním smolným autorem vlastní branky byl Tulio. A když ho o dalších jedenáct minut napodobil i spoluhráč Nakazawa, mohli Angličané odcházet po závěrečném hvizdu se šťatným vítězstvím.

V nepřesvědčivých výkonech pokračují před MS Francouzi. Ti jen remizovali s Tuniskem 1:1.

Anglie - Japonsko 2:1 (0:1)