Smrtelné K.O. pro Rakousko. Brückner: Zkusme to ještě

Bod ze dvou zápasů? To je málo, ví kouč Brückner
Fotbalisté Srbska se radují z výhry nad Rakouskem
Fotbalisté Srbska se radují z výhry nad Rakouskem | Foto: Sport

Vídeň - Oslavné ódy na rakouský tým jsou definitivně minulostí.

Stejně tak i chvála vůči Karlu Brücknerovi, který jako trenér nejdříve překvapoval, poté však tamní veřejnost zklamal.

A to hned třikrát za sebou. Nejdříve porážkou v Litvě, následně ostudnou remízou na Faerských ostrovech a naposledy teď ve středu proti Srbsku.

Rakušané prohráli 1:3 a jejich sen o postupu na světový šampionát se vytrácí kamsi do ztracena.

"Bod ze dvou zápasů? To je málo," tuší Brückner.

Čtěte dále: Brückner zažil další fiasko, Slováci už vedou skupinu

Vyprodaný stadion Ernsta Happela ve Vídni doufal, že svěřenci českého trenéra předvedou podobně senzační výsledek jako v září proti Francii. Okoukaný styl všechno na Janka však proti připravenému Srbsku nestačil ani na remízu.

Stejně tak propadla i defenziva, kterou poznamenal brzký a vynucený odchod Stranzla. "Nastoupili jsme s příliš velkým respektem k soupeři. Dali jsme mu hodně prostoru a najednou vedl 3:0. Bylo to smrtelných pětadvacet minut," dodal asistent Ján Kocian.

Před středečním utkáním se v alpské zemi hovořilo o tom, jak národní tým musí vyhrát, aby ještě mohl pomýšlet na účast na mistrovství světa.

Jeden z transparentů od fanoušků hlásal: "Udělejte z nemožného možné, s námi do Jižní Afriky."

Sen domácích příznivců utnul už ve čtrnácté minutě Krasič, který parádní střelou z kraje vápna překonal jak obránce, tak marně plachtícího brankáře Manningera. Gólman Juventusu lovil míč ze sítě ještě dvakrát.

Čtěte více: Katastrofa, znělo Rakouskem. Brückner má přesto důvěru

Ačkoliv se zápas Rakušanům nepovedl, trochu překvapivě u nich nálada neklesla úplně k bodu mrazu. "Nevzdáváme se," vzkazuje Emanuel Pogatetz.

I další hráči z rakouského výběru hovoří o tom, že možnost kvalifikovat se na závěrečný turnaj tady ještě je. Méně optimistický je tamní tisk, který označil účast na MS za nepravděpodobnou. Šance jsou podle médií minimální.

"Ještě to zkusme. Je naší povinností dál bojovat o druhé místo," burcuje do světa Brückner. "Bude to ale hodně těžké," dodává kapitán Andreas Ivanschitz.

Rakousko má ve skupině čtyři body ze čtyř zápasů. Na prvním místě se s devíti body drží Srbsko, druhá je Litva.