Smutný a krutý rekord: Kučer dostal červenou už ve 3. minutě

11. 3. 2015 22:28
Ukrajinský fotbalista Olexandr Kučer se stal nejrychleji vyloučeným hráčem v historii Ligy mistrů.
Olexandr Kučer dostává červenou kartu.
Olexandr Kučer dostává červenou kartu. | Foto: Reuters

Mnichov - Ukrajinský fotbalista Olexandr Kučer se stal nejrychleji vyloučeným hráčem v historii Ligy mistrů. Obránce Šachtaru Doněck ve středeční odvetě osmifinále na hřišti Bayernu Mnichov dostal červenou kartu už po dvou minutách a 33 vteřinách.

Ukrajinský reprezentant tak překonal dosavadní rekord Valériena Ismaëla, který v roce 2004 v dresu Werderu Brémy byl v zápase proti Interu Milán vyloučen v čase 5:52. Do šesti minut od začátku utkání dostali červenou kartu také Craig Bellamy za Newcastle a Frédéric Déhu z Lensu.

Kučer dostal kartu za faul na Maria Götzeho v jasné šanci. Sudí William Collum zároveň nařídil pokutový kop, který Thomas Müller proměnil a poslal Bayern do vedení.

Jde o rekordně rychlé vyloučení od začátku utkání. U střídajících hráčů drží rekord Ante Rukavina, který v srpnu 2013 v dresu Dinama Záhřeb dostal v předkole LM proti Austrii Vídeň červenou kartu už deset vteřin po příchodu na hřiště v 71. minutě.

Nejrychlejší vyloučení v historii LM (od začátku utkání)

2:33 minuty - Olexandr Kučer (Šachtar Doněck) - proti Bayernu (11. března 2015),

5:52 - Valérien Ismaël (Werder Brémy) - proti Interu Milán (14. září 2004)

5:59 - Craig Bellamy (Newcastle United) - proti Interu Milán (27. listopadu 2002)

6:00 - Frédéric Déhu (Lens) - proti Dynamu Kyjev (9. prosince 1998)

6:47 - Hector Herrera (FC Porto) - proti Petrohradu (22. října 2013)