Sneijder dvěma góly přiblížil Interu evropské poháry

25. 4. 2012 20:00
AC Milán - Janov 1:0, Cesena - Juventus 0:1

Udine - Nizozemský záložník Interu Milán Wesley Sneijder rozhodl ve 33. kole Serie A přímý souboj o pohárové příčky nejvyšší italské fotbalové ligy.

Dvěma góly otočil vývoj utkání s Udine a dovedl tým k vítězství 3:1. Inter se tak bodově vyrovnal svému soupeři na páté příčce, která zajišťuje účast v Evropské lize.

Všechny branky na stadionu Udine padly už v prvním poločase. Nejprve se v 6. minutě trefili domácí po střele Danila. Pak už si vzal slovo Sneijder.

Nejprve zúžitkoval přesnou nahrávku Diega Milita, poté překonal gólmana povedeným lobem. Pro hosty pečetil výsledek Alvarez.

Ibrahimovič zachránil AC v poslední minutě alespoň bod

Naopak Lazio Řím zaváhalo ve venkovním zápase s předposlední Novarou, prohrálo 1:2 a jeho náskok na třetím místě se značně otřásl. Už jen bod na něj ztrácí Neapol, která díky gólům Hamšíka a Cavaniho vyhrála v Lecce 2:0. Inter pak ztrácí tři body.

Novara, která se musí smířit s pádem do druhé ligy, naopak přerušila šestizápasovou šňůru proher.

Domácí se poprvé radovali v 35. minutě, když si dal vlastní branku Diakité. Hosté ale okamžitě odpověděli po trefou Candreva. Novara ale byla ale po celý zápas lepším týmem a dočkala se vítězného gólu v podání proměněného přímého kopu Mascary.

Juventus i AC Milán rozhodly o výhrách v závěru

V boji o titul si čtyři kola před koncem ligy udržeji fotbalisté Juventusu Turín tříbodový náskok na AC Milán. Oba týmy rozhodly o své výhře až v závěru zápasů.

O výhře Juventusu na hřišti poslední Ceseny rozhodl v 80. minutě Marco Borriello, o třech bodech pro Milán v zápase s FC Janov rozhodl v 86. minutě Kevin Prince Boateng.

Novara - Lazio Řím 2:1 (35. vlastní Diakité, 79. Mascara - 37. Candreva), AS Řím - Fiorentina 1:2 (71. Totti - 2. Jovetič, 90.+2 Lazzari), Lecce - Neapol 0:2 (5. Hamšík, 51. Cavani), Palermo - Parma 1:2 (6. Hernandez - 55. Okaka, 70. Biabiany), Siena - Boloňa 1:1 (52. Destro - 69. Diamanti), Udine - Inter Milán 1:3 (6. Danilo - 10. a 28. Sneijder, 37. Alvarez), AC Milán - FC Janov 1:0 (86. Boateng), Cesena - Juventus Turín 0:1 (80. Borriello).