Snový debut v Bundeslize. Fenin se uvedl hattrickem

Red Spo
3. 2. 2008 19:00
Český útočník zařídil výhru Frankfurtu nad Herthou
Nová posila bundesligového Norimberka Jan Koller (vlevo) proti Karlsruhe bojoval, ale porážce 0:2 nezabránil. | Foto: Reuters

Berlín - Český fotbalista Martin Fenin se ve svém novém působišti uvedl tím nejlepším možným způsobem.

V prvním zápase v dresu Frankfurtu se dvacetiletý útočník trefil hned třikrát, a sám tak zařídil výhru na hřišti Herthy Berlín.

Fantastický vstup Martina Fenina do Bundesligy odnesl český brankář Jaroslav Drobný v brance domácího týmu. Poprvé musel lovit míč ze sítě ve 39. minutě, kdy neměl proti ráně bývalého hráče Teplic z malého vápna nejmenší šanci.

Čtěte více: Fenin je hráčem Frankfurtu. Fanoušci šílejí radostí

Po hodině hry dostala jedna z hvězd červencového světového šampionátu hráčů do 20 let ideální pas od Amanatidise, pohrála si s protihráčem a suverénně skórovala střelou k levé tyči.

Hráči z hlavního města byli opařeni stejně jako 36 tisíc diváků na Olympijském stadionu. Ale to nebylo vše, domácí pasivita byla potrestána ještě jednou. V 90. minutě pak Fenin korunoval svůj skvělý výkon třetím gólem a rázem se stal hrdinou fanoušků Eintrachtu.

"Opravdu hodně se z toho raduji. Vždyť jde o můj první hattrick v životě," citoval českého fotbalistu Eurosport.

Papadopulos se trefil, Koller nikoliv

Gólový debut předvedl i útočník Michal Papadopulos, který poslal v 15. minutě Chotěbuz do vedení nad Leverkusenem. Z vítězství 3:2 se ale nakonec radoval jeho bývalý klub.

Velká očekávání fanoušků naopak nenaplnil útočník Norimberku Jan Koller. Na hřišti Karlsruhe se neujala ani jedna ze šesti jeho střel a Norimberk v sestavě i s brakářem Jaromírem Blažkem a kapitánem Tomášem Galáskem prohrál 0:2.

Šlágr mezi Hamburkem a Hannoverem skončil remízou 1:1. Stejně nerozhodně dopadl souboj domácího záložníka Davida Jarolíma s Jiřím Štajnerem, který se po dlouhé době vrátil do základní sestavy.

Další střetnutí českých fotbalistů přineslo utkání Bielefeldu s Wolfsburgem. Jednou z hvězd hostujícího týmu byl Jan Šimůnek. Stoper patřil k nejlepším hráčům v zelenobílém dresu, ti vyhráli 1:0. Porážce Arminie nezabránil ani Radim Kučera.