Snový úvod v 'Divadle snů'. RvP přispěl k výhře gólem

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
25. 8. 2012 18:01
Fotbalisté Manchesteru United ve druhém kole anglické Premier League porazili doma 3:2 Fulham, jednou brankou se pod vítězství podepsal i hvězdný Nizozemec Robin van Persie.
Robin van Persie střílí první ligovou branku v dresu Manchesteru United
Robin van Persie střílí první ligovou branku v dresu Manchesteru United | Foto: www.skysports.com

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United ve druhém kole anglické Premier League porazili doma 3:2 Fulham.

Za vítěze se vedle "veterána" Rafaela da Silvy prosadili i dvě letní posily - Holanďan Robin van Persie, který přišel z Arsenalu a Japonec Sinži Kagawa, ještě na jaře hvězda německé Bundesligy a její dvojnásobný vítěz v dresu Dortmundu.

Pro favorizované domácí, kteří v 1. kole překvapivě padli na půdě Evertonu (zápas jsme sledovali on-line zde!) nezačala dobře ani ligová domácí premiéra.

Bolt přinesl domácím nakonec štěstí

Ještě než skončily ovace, které patřily velkému fanouškovi United a toho času nejrychlejšímu muži planety Usainu Boltovi, hosté zásluhou chytře rozehrané standardky a střele Duffa otevřeli již ve 3. minutě skóre zápasu.

Jenže poté si Bolt navlékl svůj dres s číslem 963 (vítězný čas ve finále londýnské olympiády - 9,63, pozn. redakce) a "Rudí Ďáblové" začali domácí "vařit".

V 10. minutě pak zažilo "Divadlo snů", jak se stadionu Old Trafford přezdívá historický okamžik - na centr Evry si naběhl na hranici vápna Robin van Persie a parádním halfvolejem srovnal. Pro nizozemského krále střelců Premier League v loňské sezóně to byla první trefa v novém dresu.

Zahanbit se nedala ani druhá posila domácích - Japonec Šinži Kagawa. Ten v 35. minutě po rohovém kopu na hranici ofsajdu (podle opakovaných záběrů bylo vše podle pravidel) dorazil do sítě bombu Cleverleyho z hranice vápna - 2:1.

Rafaelovi jeden gól sudí neuznali

Ještě do poločasu (41. minuta) pak uklidnil United prudkou hlavičkou z malého vápna brazilský pravý bek Rafael, který se tak dočkal branky až na druhý pokus. První gól o tři minuty před tím mu totiž pro ofsajd sudí neuznali, což se nelíbilo ani hvězdné návštěvě z Jamajky Boltovi.

Hosté měli hned po rozehrání šanci snížit, jenže dvěma senzačními zákroky se blýsknul gólman De Gea. Ke snížení na konečných 3:2 z pohledu domácích došlo až v 65. minutě, kdy poslal míč do vlastní branky stoper Vidič po nedorozumění právě se španělským brankářem.

Smůlu měl i kanonýr Wayne Rooney, kteřý přišel na hřiště v 68. minutě, ovšem v nastavení zápasu si přivodil po jednom ze soubojů tržnou ránu na stehně a do zápasu se již nevrátil. Domácí tak museli vydřenou výhru oslavit bez něj.

Loňský nováček ze Swansea řádí

V dalších sobotních zápasem Premier League Tottenham doma přišel o vítězství nad West Bromwichem až v poslední minutě, kdy na 1:1 vyrovnal záložník Morisson. Londýnský tým tak neodčinil prohru s 1:2 s Newcastlem a ani ve druhém duelu pod novým trenérem Andrém Villasem-Boasem nezvítězil.

Na úvodní drtivou výhru 5:0 nad Queens Park Rangers navázala Swansea, která doma porazila West Ham United znovu vysoko 3:0. Druhou výhru v ročníku si připsal také Everton po vítězství 3:1 na hřišti Aston Villy.

Celek z Birminghamu naopak pod vedením nového kouče Paula Lamberta podruhé nebodoval. Na nule je i třetí nováček Southampton, jenž doma podlehl 0:2 Wiganu.

Čech tentokrát nechyboval

Ve večerním zápase pak vyhráli fotbalisté Chelsea nad Newcastlem 2:0, když v obou gólech měl prsty hvězdný letní nákup "Blues" Eden Hazard. První vstřelil ze značky pokutového kopu, druhý pak připravil v závěru první půle pro střelce Fernanda Torrese.

Český brankář Petr Čech po zaváhání ve čtvrtečním předehrávce proti Readingu byl tentokrát opět jistotou svého týmu a připsal si na své konto druhou letošní vychytanou nulu. I díky zápasu navíc (kvůli evropskému Superpoháru), se tak londýnský celek posunul do čela tabulky.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:

Swansea - West Ham United 3:0 (20. Rangel, 29. Michu, 64. Graham), Aston Villa - Everton 1:3 (74. El Ahmádí - 3. Pienaar, 31. Fellaini, 43. Jelavič), Manchester United - Fulham 3:2 (10. Van Persie, 35. Kagawa, 41. Rafael - 3. Duff, 65. vlastní Vidič), Norwich - QPR 1:1 (11. Jackson - 19. Zamora), Southampton - Wigan 0:2 (51. Di Santo, 89. Koné), Tottenham - West Bromwich 1:1 (74. Assou-Ekotto - 90. Morrison), Chelsea - Newcastle 2:0 (22. Hazard z penalty, 45. Torres), zápas Sunderland - Reading byl odložen kvůli nezpůsobilému hřišti.

1. Chelsea 3 3 0 0 8:2 9
2. Swansea 2 2 0 0 8:0 6
3. Everton 2 2 0 0 4:1 6
4. West Bromwich 2 1 1 0 4:1 4
5. Fulham 2 1 0 1 7:3 3
6. Manchester City 1 1 0 0 3:2 3
7. Manchester United 2 1 0 1 3:3 3
8. Wigan 2 1 0 1 2:2 3