Šok na Bayernu. Inter v závěru ukradl domácím postup

Aleš Vávra Aleš Vávra
15. 3. 2011 23:20
Bayern - Inter 2:3, Manchester Utd - Marseille 2:1

Mnichov - Fotbalisté mnichovského Bayernu v Lize mistrů po roce opět ztroskotali na Interu Milán. Zatímco loni nestačili na italský celek až ve finále milionářské soutěže, letos končí už v osmifinále.

Dvojzápas měli přitom rozehraný báječně, protože v prvním utkání na San Siru zvítězili gólem Gomeze 1:0. V odvetě navíc vedli po poločase 2:1, když Gomez a Müller dokázali odpovědět na úvodní gól Eto´a.

Bayern může dokonat odplatu za prohru s Interem
Tottenham vyřadil AC Milán, dál jde i německé Schalke
Rosický červenou nepochopil. V Anglii nechápou, že hrál

Jenže ve druhé půli se Bayern nesmyslně zatáhl, zranil se mu Robben a přišel trest. Nejprve Sneijder střelou zpoza vápna vyrovnal a dvě minuty před koncem zmrazil ochozy v Allianz aréně Goran Panděv.

Hrál se krásný fotbal se spoustu šancí, v jejich zahazování byli aktivnější domácí. V prvním poločase mohli v jasných šancích skórovat Ribéry, Robben i Gomez. Nejprve však udeřil Inter, když Eto´o využil jemného postavení mimo hru, které rozhodčí přehlédli.

Pak ale chyboval Julio César, když pouze vyrazil nepříliš prudkou střelu Robbena a Gomez v krkolomné pozici dorazil míč do sítě. Po půl hodině hry se sám před brazilským brankářem Interu ocitl Müller a proměnil jako zkušený mazák - 2:1.

Ve druhé půli mohl příliš zatažený Bayern litovat neproměněných příležitostí. V 63. minutě vyrovnal nenápadnou přízemní střelou nizozemský tvůrce hry Wesley Sneijder a Inter začal mít navrch.

Jeho útoky byly nebezpečnější a několikrát domácí podržel gólman Kraft. Pár minut před koncem ale defenziva Bayernu kapitulovala. Eto´o v souboji přetlačil Brena, potáhl míč směrem do vápna a citlivou přihrávkou doslova vybídl k zakončení Panděva, který zamířil přesně pod břevno Kraftovy branky.

Zkoprnělí hráči Bayernu už se na odpověd nezmohli.

Ve druhém úterním utkání si Manchester United doma poradil s Marseille. Na Old Trafford, stejně jako na Bayernu, začalo utkání minutou ticha za oběti přírodní katastrofy v Japonsku.

První utkání ve Francii skončilo bez branek a jistotu, že se nebude hrát prodloužení, dal všem divákům už v páté minutě Hernandez, který pohotově dorazil přihrávku či střelu Rooneyho.

Hosté měli několik dobrých šancí na vyrovnání, obrana Manchesteru, ve které chyběly opory Ferdinand a Vidič, však odolala. Čtvrt hodiny před koncem se podruhé prosadil Javier Hernandez nastoupivší místo trápícího se Berbatova, a bylo rozhodnuto. V závěru ještě utkání malinko zdramatizoval vlastním gólem Brown, na postupu United se ale už nic nezměnilo.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Manchester United - Olympique Marseille 2:1 (1:0)
Branky: 5. a 75. Hernández - 84. vlastní Brown. Rozhodčí: Fernández (Šp.). První zápas 0:0, postupuje Manchester United. Diváci: 74.000.

Bayern Mnichov - Inter Milán 2:3 (2:1)
Branky: 21. Goméz, 30. Müller - 4. Eto'o, 63. Sneijder, 88. Panděv. Rozhodčí: Proenca (Port.). První zápas 1:0, postupuje Inter Milán. Diváci: 66.000.