Souček byl opět vidět i bez gólu, o kanonádu West Hamu se postaral Antonio

11. 7. 2020 15:29
Český fotbalový záložník Tomáš Souček tentokrát vyšel střelecky naprázdno, velké šance nevyužil, ale West Ham přesto v 35. kole porazil Norwich 4:0. Všechny góly vstřelil Michail Antonio.
Tomáš Souček a Michail Antonio slaví gól
Tomáš Souček a Michail Antonio slaví gól | Foto: Reuters

Třicetiletý anglický záložník Antonio se poprvé trefil už v 11. minutě po rohovém kopu nohou, v nastavení první půle poslal do sítě centr Marka Noblea z přímého kopu pro změnu hlavou. Galapředstavení dokonal po přestávce ze dvou rychlých průniků a stal se prvním čtyřgólovým střelcem West Hamu od roku 1981. Antonio dal ve čtyřech červencových zápasech šest gólů.

West Ham má nyní v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice a krok s ním udržel i Watford, který po obratu zvítězil nad Newcastlem 2:1.

Hosté šli do vedení zásluhou Dwighta Gaylea, domácí ale po přestávce proměnili dvě penalty za fauly. V obou případech uspěl kapitán Troy Deeney střelou doprostřed branky.

Už jistý vítěz Premier League Liverpool otevřel skóre v 34. minutě, hlavičkou se trefil do brankářova protipohybu Andrew Robertson. Hosté ale dokázali v druhé půli srovnat: po přihrávce přes polovinu hřiště si našel sklepnutý míč Jay Rodriguez a prosadil se poosmé v ročníku. Útočník hostů Matěj Vydra přišel na hřiště krátce před vyrovnávacím gólem.

Druhý tým tabulky Manchester City si veze suverénní výhru z Brightonu, kterému v součtu obou ligových utkání v ročníku nadělil devět branek a neinkasoval. V první půli rozhodli o bodech Sterling s Gabrielem Jesusem. Po přestávce přidal další dvě branky s 17 přesnými zásahy v sezoně nejlepší střelec "Citizens" Sterling, jednou skóroval i Bernardo Silva.

Třetí Chelsea překvapivě neuspěla na hřišti Sheffieldu United, kterému podlehla 0:3. Domácí se v neúplné tabulce posunuli na šesté místo před Wolverhampton zásluhou dvou branek premiérového střelce v sezoně Davida McGoldricka a gólu Olivera McBurnieho.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Norwich - West Ham United 0:4 (11., 45.+1, 54. a 74. Antonio), Watford - Newcastle 2:1 (52. z pen. a 82. z pen. Deeney - 23. Gayle), Liverpool - Burnley 1:1 (34. Robertson - 69. Rodriguez), Sheffield United - Chelsea 3:0 (18. a 77. McGoldrick, 33. McBurnie), Brighton - Manchester City 0:5 (21., 53. a 81. Sterling, 44. Jesus, 57. B. Silva).