reklama

Souček jako posila roku a Coufal nejlepší pravý bek sezony. Carragher má jasno

Tomáš Souček a Vladimír Coufal Tomáš Souček a Vladimír Coufal autor: Reuters
Britská televizní stanice Sky požádala své dva fotbalové experty, Jamie Carraghera a Gary Nevilla, aby složili nejlepší jedenáctku končící sezony Premier League a současně aby zvolili vítěze ve čtyřech speciálních kategoriích.

Někdejší liverpoolský bek Carragher přitom hned dvakrát vsadil na bývalé hráče Slavie, kteří nyní působí ve West Hamu United, tedy Tomáše Součka a Vladimíra Coufala. 

Druhého jmenovaného, který v sezoně nahrál na šest branek Hammers a pravidelně předvádí nadstandardní výkony, zvolil Carragher ve svém týmu sezony za nejlepšího pravého obránce soutěže. "Na pravého beka jsem vybral Coufala, protože miluju jeho hru. Kolo za kolem hraje skvěle a dokonale reprezentuje celou sezonu West Hamu," tvrdí Carrahger. 

Neville na toto místo před Coufalem upřednostnil Kyle Walkera z brzy mistrovského Manchesteru City. 

Na většině jmen v nejlepším týmu sezony se ale oba někdejší vynikající fotbalisté shodli. Do obou jedenáctek se vešli Ruben Dias, Luke Shaw, Kevin De Bruyne, Bruno Fernandes, Phil Foden a Harry Kane. 

Souček jako posila sezony

Jednotný názor projevili také ve třech ze čtyř vybraných speciálních kategorií. Hráčem sezony oba označili Rubena Diase, trenérem Pepa Guardiolu a mladíkem Phila Fodena (všichni Manchester City). 

Touha bojovat pro tým. Zklamání fanoušků West Hamu přebil Součkův obětavý sprint Touha bojovat pro tým. Zklamání fanoušků West Hamu přebil Součkův obětavý sprint Čtěte zde

Jen v nejlepší posile sezony se názory obou expertů znovu rozešly. Zatímco Neville upřednostnil útočníka Edinsona Cavaniho, který za "jeho" Manchester United v sezoně nasázel devět branek, podle Carraghera tuto kategorii vyhrál Tomáš Souček, středopolař West Hamu, který rovněž nastřílel devět branek. 

"Měl na hru West Hamu obrovský vliv. Skvěle se sehrál s Declanem Ricem a jako záložník dal spoustu gólů. Z West Hamu, který bojoval o udržení, se stal tým, který hraje o Ligu mistrů. A podle mě je Souček pro West Ham patrně ten nejdůležitější hráč," prohlásil Carragher. 

reklama