reklama

Southampton získal Skácela a Maria Ličku

Rudolf Skácel. Rudolf Skácel. autor: Aktuálně.cz
Londýn - Český fotbalový reprezentant Rudolf Skácel vyměnil dres skotského Heart of Midlothian za anglický Southampton.

Tam v noci na sobotu podepsal čtyřletý kontrakt. V novém působišti bude mít českého spoluhráče, protože spolu s ním druholigový klub angažoval Maria Ličku, který přichází ze Slovácka a v klubu dostal dvouletou smlouvu.

Uzavření přestupů potvrdil Pavel Zíka z agentury Sport Invest International.

Oba fotbalisty klub představí před dnešním odpoledním přípravným zápasem s Panathinaikos Atény, za které Skácel v minulosti také hrával. 

O Skácelově přestupu do Anglie se spekulovalo už měsíc a jednání mezi oběma kluby byla velmi náročná. "Jsem rád, že tímto končí několikatýdenní martýrium. Tato transakce už je výsledkem práce pobočky, kterou jsme otevřeli v Británii," řekl Zíka. 

Hearts získali Skácela letos v létě natrvalo po ukončení hostování z Marseille, ale fotbalista chtěl zamířit za bývalým koučem Georgem Burleyem, který ho vedl v počátku minulé sezony ve skotském klubu.

Licitování mezi oběma kluby, kterému předcházely také spory českého hráče s vedením Hearts, ukončila až noční dohoda. Dosud se spekulovalo, že za přestup Angličané zaplatí v přepočtu přes sedmdesát milionů korun. 

Lička měl povolení od Slovácka, aby si během léta zajistil zahraniční angažmá, a tak nějaký čas trénoval s Leedsem. Nakonec ale bývalý záložník reprezentace do 21 let, který se před dvěma lety stal s Baníkem Ostrava mistrem ligy, zamířil do jednoho z nejslavnějších britských klubů a bude mu pomáhat ve snaze o co možná nejrychlejší postup do nejvyšší soutěže. 

Skácel, který před dvěma týdny oslavil sedmadvacáté narozeniny, působil vedle Hradce Králové a Slavie také v Marseille i Panathinaiko. Do Skotska zamířil před rokem a stal se hlavní oporou nového klubu, v jehož barvách nastřílel šestnáct branek. Na kontě má i tři reprezentační starty a předpokládá se, že se objeví v národním týmu i v budoucnu. 

O tři roky mladší Lička největší část kariéry strávil v Ostravě, ale působil také v italském Livornu a naposledy ve Slovácku.

reklama