reklama

Spalletti po prohře s Realem: Římští fanoušci jsou zvyklí na lepší výkony

Luciano Spalletti. Luciano Spalletti. autor: Reuters
Trenér AS Římu Luciano Spalletti hodnotil včerejší porážku v osmifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Řím - I přes domácí prohru AS s Realem Madrid 2:0 v úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů vyzdvihl trenér Římanů Luciano Spalletti snahu svých hráčů. Trenéra týmu z věčného města také potěšilo, že jeho tým hrál vyrovnanou partii s aspirantem na celkové vítězství v milionářské soutěži.

Nicméně Spalletti v rozhovoru pro italskou televizi Premium Sport dodal, že římští fanoušci jsou zvyklí na skvělé výkony a velké okamžiky svého týmu. "Kdyby tleskali, byla by to odměna za naše obrovské úsilí, ale nestalo se," věděl po zápase Spalletti. 

"Real využil svých šancí, my jsme nebyli schopní trestat z protiútoků, které patří mezi naše hlavní zbraně," hledal po zápase příčiny prohry Spalleti.

Zidane si odbyl premiéru v Lize mistrů

Včerejší protějšek italského kouče Zinédine Zidane byl s výkonem, ale hlavně produktivitou Realu nadmíru spokojen. "Jsme šťastní z výsledku i předvedené hry. Věděli jsme, že to pro nás v Římě nebude snadné, ale ve druhé půli jsme vybojovali vítězství. V prvním poločase naši hru trochu svazovala nervozita, ale to je v důležitých zápasech normální," hodnotil vítězství Zidane. 

Francouzský stratég neopomněl velebit hlavní hvězdu Realu Cristiana Ronalda. "Cristiano byl znovu skvělý, ale musím pochválit všechny hráče, i ty z lavičky. Jesé si gól zasloužil za své úsilí v poslední době."

Odvetné osmifinálové utkání je na programu 8. března v Madridu.

reklama