reklama

Španělé v laufu. Seberou Brazílii světový rekord?

Fotbalisté Španělska se radují z výhry nad Novým Zélandem. Budou se po Poháru konfederací FIFA radovat i ze světového rekordu? Fotbalisté Španělska se radují z výhry nad Novým Zélandem. Budou se po Poháru konfederací FIFA radovat i ze světového rekordu? autor: Reuters
Španělská reprezentace je jen tři zápasy od rekordu

Bloemfontein - Už jen dva zápasy schází španělské fotbalové reprezentaci ke srovnání světového rekordu v počtu neprohraných zápasů za sebou.

Ten zatím drží s 35 utkáními Brazílie. Španělsko ji však může ještě během právě probíhajícího šampionátu FIFA dostihnout.

Ve středečním večerním zápase se totiž utká s Irákem a v sobotu s domácí Jihoafrickou republikou, tedy se soupeři, kteří jistě jsou v moci výběru Vincenta del Bosque.

"Rekordy představují motivaci navíc, ale hlavní cíl je postup do semifinále," uvedl po drtivém vítězství nad Novým Zélandem v prvním utkání zkušený trenér.

Obrazem: Jižní Afrika se dočkala. Konfederační pohár byl zahájen Obrazem: Jižní Afrika se dočkala. Konfederační pohár byl zahájen Prohlédněte zde

Mohlo by se ale dobře stát, že se v souboji o překonání rekordu utkají s jeho současným držitelem, tedy Brazílií. Pokud tedy Španělé svoji skupinu A dle očekávání vyhrají a "Kanárci" skončí na druhém místě skupiny B, kde se momentálně nacházejí.

Čtěte také: Brazílii spasil Kaká, Zidanovy góly Egypt nezachránily

K čemuž by vzhledem k vyrovnanosti prvních zápasů skupiny B mohlo klidně dojít.

Naposledy sklonili Španělé hlavy před Rumuny

"La Roja" (tedy "Rudí"), jak se španělské reprezentaci přezdívá, pod vedením Bosqueho a před ním Luise Aragonese neprohráli již 33 zápasů.

Fernando Torres Fernando Torres. Foto: Reuters

Posledním, kdo se po zápase se Španěly radoval byla reprezentace Rumunska, která nad pozdějšími mistry Evropy uspěla 15. listopadu roku 2006.

Od té doby Španělé hořkost porážky nepoznali a co víc, jen třikrát remizovali. A to během své šňůry narazili například na Itálii, Německo, Francii nebo Anglii.

Pokud bude chtít Irák předlouhou španělskou sérii ukončit, bude si muset dát pozor především na dvě věci.

Jednak na levou stranu, přes kterou se podařilo Španělům vstřelit v prvním utkání s Novým Zélandem všech pět branek a pak na Fernanda Torrese, který si v tomto zápase připsal hattrick.

Zdali se jim to podaří, a nebo Bosqueho svěřenci prodlouží svou neporazitelnost se uvidí již ve středu odpoledne. Utkání začíná v 16:00 SELČ.

reklama