reklama

Španělé vyhráli naprosto zaslouženě, uznal Löw

Michael Ballack nebyl ve finále v ideální pohodě Michael Ballack nebyl ve finále v ideální pohodě autor: Reuters
Ballack: Udělali jsme moc chyb

Vídeň - Fotbalisté Německa potřetí v historii neuspěli ve finále Eura. Po Československu a Dánsku je v posledním zápase o zlato připravili Španělé. A podle kouče poražených Joachima Löwa zcela zaslouženě.

Čerství mistři Evropy byli aktivnější a s výjimkou několika krátkých okamžiků také nebezpečnější a měli zápas pevně pod kontrolou.

„Španělé hráli lépe, nedokázali jsme se vyrovnat jejich úrovni. My jsme nezahráli svoje maximum," hodnotil Löw po finálové porážce 0:1.

Čtěte také:
Viva! Jediný gól a Španělé jsou mistry Evropy!
Zopakujte si finále Eura 2008 v on-line reportáži

Marné německé snažení jakoby zosobňoval Michael Ballack, jenž po zranění nehrál v ideální pohodě, v první půli na několik minut oslabil svůj tým kvůli zašívání obočí za postranní čarou a nakonec ani neproměnil největší šanci svého týmu.

Ve Vídni se rozhodlo o králi evropského fotbalu Ve Vídni se rozhodlo o králi evropského fotbalu Prohlédněte zde

Záložník Chelsea tak opět neuspěl ve velkém finále. Na MS 2002 se před finále s Brazílií vykartoval, v letošním finále Ligy mistrů odešel poražen po penaltách a nyní neuspěl proti Španělům.

„Je velmi smutné prohrát, když jste již urazili tak dlouhou cestu. Turnaj se hrál na konci sezony a po fyzické stránce byl nesmírně obtížný. Ale zkrátka ve finále jsme udělali až příliš mnoho chyb," řekl po zápase jednatřicetiletý středopolař.

Německý kouč Löw si chce po mistrovství všechny finálové přehmaty důsledně prostudovat a poučit se z nich:

„Příštích několik týdnů budeme analyzovat, co jsme udělali špatně, a na odstranění chyb budeme v blízké budoucnosti pracovat."

Löw: Španělé byli skvělí

Španělé nakonec prokázali své kvality i ve finále proti bronzovému týmu z MS 2006. Dokázali se srovnat i s absencí zraněného nejlepšího střelce turnaje Davida Villy.

„Španělsko hrálo dobře během celého turnaje. Technicky byli skvělí. Jakmile soupeř chytil své tempo, na jeho hru jsme neměli žádnou odpověď," přiznal Löw.

Trenér měl však slova chvály i pro svůj tým, který dokázal dostat Německo po dvanácti letech do finále Eura:

„Bylo to fantastické. Hráči jsou samozřejmě zklamaní, ale mají všechny důvody pro to, odejít se vztyčenými hlavami."

Němci však k triumfům na mistrovství Evropy z let 1972, 1980 a 1996 čtvrtý titul nepřidali.

reklama