Real zdolal Espaňol a vede španělskou ligu o čtyři body

Aktualizováno 10. 1. 2015 23:49
Real porazil v 18. kole španělské ligy Espaňol 3:0 a o čtyři body vede tabulku před FC Barcelonou.
James Rodríguez z Realu Madrid slaví gól
James Rodríguez z Realu Madrid slaví gól | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid porazili v 18. kole španělské ligy Espaňol Barcelona 3:0 a v čele tabulky mají znovu čtyřbodový náskok. První gól za A-tým "Bílého baletu" vstřelil odchovanec Nacho.

Čtvrtá Valencie remizovala 1:1 na hřišti Celty Vigo, 726 minut trvající gólový půst domácích ukončil Orellana.

Espaňol načal James

Real, jemuž chyběl kvůli problémům se zády obránce Sergio Ramos, se proti katalánskému celku poprvé prosadil ve 12. minutě, kdy Ronaldo poslal zpětnou přihrávku v šestnáctce Jamesi Rodríguezovi a třiadvacetiletý Kolumbijec se v La Lize trefil pošesté. Gareth Bale ještě v prvním poločase využil přímý kop a zvýšil na 2:0.

Od 53. minuty sice hráli domácí po vyloučení Coentraa v deseti, přesto se dokázali potřetí prosadit. Arbeloa poslal v šestnáctce přesný centr na Nacha, jenž si připsal první trefu za Real v soutěžním utkání.

Valencie remizovala

Ve 28. minutě duelu mezi Celtou Vigo a Valencií dostali domácí šanci skórovat z penalty, Orellanův pokus ale zneškodnil gólman Diego Alves. Od sezony 2007/08 si brazilský brankář poradil už se 14 pokutovými kopy.

Na konci poločasu se podruhé v dresu Valencie prosadil Rodrigo, jenž ve španělském klubu hostuje z Benficy Lisabon. Domácí zareagovali v 61. minutě, Fabián Orellana si spravil chuť po nepovedené penaltě a ukončil čekání Viga na vstřelenou branku. V lize se celek z Galicie prosadil po 726 minutách a po sérii šesti prohraných utkání poprvé bodoval.

Souboj sedmé Málagy se šestým Villarrealem skončil nerozhodně 1:1. Na konci prvního dějství poslal hosty do vedení nehlídaný Jonathan dos Santos. V 58. minutě se Málaga radovala z vyrovnání poté, co Darder rozvlnil síť, po chvíli ale rozhodčí gól na radu asistenta pro ofsajd odvolal.

Domácí to ale dlouho mrzet nemuselo, dvě minuty nato gólmana Asenja přeloboval marocký útočník Nordin Amrabat.