reklama

Španělská vláda suspendovala šéfa fotbalového svazu Villara kvůli podezření z korupce

Ángel María Villar je ve vazbě vyšetřován kvůli podezření z korupce, zpronevěry a podvodu. Ángel María Villar je ve vazbě vyšetřován kvůli podezření z korupce, zpronevěry a podvodu. autor: ČTK
Šéf španělského fotbalu Ángel María Villar byl kvůli korupci suspendován. Minulý týden byl zatčen s dalšími funkcionáři, vyšetřován je ve vazbě.

Madrid - Sportovní rada španělské vlády suspendovala šéfa fotbalového svazu Ángela Maríu Villara. Důvodem je podezření z korupce, kterému sedmašedesátiletý funkcionář čelí. Jeho další budoucnost podle agentury AP závisí na výsledcích vyšetřování.

Velká protikorupční akce ve Španělsku. Šéfa tamního fotbalu Villara zadržela policie Velká protikorupční akce ve Španělsku. Šéfa tamního fotbalu Villara zadržela policie Čtěte zde

Villar byl zatčen minulý týden spolu se synem Gorkou, sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem a viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem, který byl rovněž radou suspendován. Policie je podezírá ze zpronevěry, korupce a podvodu.

Villar je kvůli vyšetřování ve vazbě, protože jeho propuštění na kauci soud zamítl. Stejně dopadl jeho syn a Padrón, zatímco u Hernándeze stanovil soudce kauci na 100 tisíc eur (asi 2,6 milionu korun).

Villar vedl španělský fotbal bezmála třicet let a je také viceprezidentem evropské unie UEFA. Loni dostal od etické komise světové federace FIFA pokutu 25 tisíc švýcarských franků (asi 590 tisíc korun) za to, že nespolupracoval s vyšetřovateli korupce při volbách pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022.

reklama