reklama

Španělští mladíci potřetí v historii vyhráli malé Euro

autor: Reuters
Finálový zápas rozhodla branka Herrery ze 41. minuty

Aarhus - Španělská reprezentace v sobotu potřetí v historii vyhrála "malé Euro" reprezentací do jednadvaceti let. Mladí Španělé ve finále porazili Švýcarsko brankami Andera Herrery a Thiaga Alcántary 2:0.  

Krom zlatých medailí mají jistý i postup na olympijské hry v Londýně 2012, stejně jako druzí Švýcaři a Bělorusové, kteří v odpolední kvalifikaci o olympiádu porazili Česko 1:0.

Španělé v zápase se Švýcary stejně jako v ostatních utkáních na turnaji dominovali a i když se do první šance dostal Shaqiri, z branky se radoval v jednačtyřicáté minutě Ander Herrera, který si naběhl na pěkný centr Didaca Vily a hlavou jej usměrnil za záda Sommera. Byl to vůbec první gól, který Švýcarsko na tomto turnaji inkasovalo.

Čtěte také:

Dovalil: Bronz je málo. Červená Váchy je neomluvitelná
Olympijský sen je pryč. Lvíčata podlehla i Bělorusku

V druhém poločase Španělé kontrolovali hru a nepouštěli soupeře do výraznějších šancí. Naopak, v závěru standardní situaci pohotově a přesně rozehrál Alcántara, jenž ze čtyřiceti metrů přehodil švýcarského gólmana.

Ve zbylém čase se již Švýcaři na nic nezmohli, a tak Španělsko po titulech na Euru a mistrovství světa dospělých slaví triumf i na mistrovství Evropy do jednadvaceti let.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let v Dánsku - finále v Aarhusu:

Švýcarsko - Španělsko 0:2 (0:1)

Branky: 41. Herrera, 81. Thiago. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Sestavy:

Švýcarsko: Sommer - Koch, Klose, Rossini, Berardi - Shaqiri, Xhaka (67. Kasami), Lustenberger, Frei (54. Abrashi), Emeghara (53. Gavranovic) - Mehmedi. Trenér: Tami.

Španělsko: De Gea - Montoya, Botía, Domínguez, Dídac - Thiago, Javi Martínez, Herrera (90. Capel) - Mata, Adrián (80. Jeffrén), Muniain (85. Parejo). Trenér: Milla.

reklama