Sparta a Baník pykají za skandování fans proti Peltovi

7. 5. 2014 17:59
Zákazy skandování proti šéfovi svazu Peltovi fanoušky ještě více dráždí
Zákazy skandování proti šéfovi svazu Peltovi fanoušky ještě více dráždí | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Baník Ostrava a pražskou Spartu pokutou 40 tisíc korun za chování diváků v 26. ligovém kole.

Komise rovněž zahájila řízení s Teplicemi a se Spartou kvůli výtržnostem v sobotním utkání na Stínadlech.

Ostravě přitížilo, že se provinila během podmínky, kterou má do konce sezony od březnového 21. kola a zápasu se Spartou. Tehdy došlo na Bazalech k rozsáhlým násilnostem na tribunách a druhý poločas začal s výrazným zpožděním.

V duelu s Duklou před jedenácti dny přerušil rozhodčí zápas kvůli nadávkám fanoušků na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty. Ze stejného důvodu se v 26. kole chvíli nehrál i zápas mezi Spartou a Libercem. Letenští stejně jako Baník musejí zaplatit 40 tisíc korun.

Zastavení hry kvůli vulgárním pokřikům, v drtivé většině na Peltovu adresu, je výsledkem nových opatření, které zavedla FAČR po výtržnostech v zápase Ostravy se Spartou.

Emoce při šlágru Teplic se Spartou

Disciplinárka se také bude zabývat řáděním chuligánů v sobotním duelu Teplic se Spartou, který Severočeši vyhráli 3:1. S oběma kluby zahájila řízení a výtržnosti bude řešit na dalším zasedání 15. května.

Chuligáni v hostujícím sektoru způsobili několik přerušení, nejdéle se nehrálo asi deset minut v první půli. Příznivci letenského klubu uráželi Peltu a dopustili se násilností. Například demolovali plot a jeden z výtržníků hodil po svém kouči Vítězslavu Lavičkovi dýmovnici. "Zápas se Spartě nepovedl jak na hřišti, tak v hledišti," řekl poté Lavička.

Ligová fotbalová asociace se v minulém týdnu postavila proti přerušování zápasů kvůli vulgaritám a také některé kluby i hráči se pozastavili nad tím, že se FAČR zabývá vulgárními pokřiky, místo aby spíše řešila násilnosti na stadionech. FAČR ale trvá na tom, že zastavování hry kvůli vulgaritám je správným krokem.