16. 4. 2008 21:24
Sparta - HFK Olomouc 3:1, Bohemians Praha - Žižkov 0:0
Viktoria Žižkov do semifinále nepostoupila
Viktoria Žižkov do semifinále nepostoupila | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté Bohemians Praha si připsali další skalp prvoligového týmu. Po dřívějším vyřazení Kladna a Plzně odvalili na cestě do semifinále i Viktorii Žižkov, se kterou udrželi v odvetném utkání na vlastním hřišti potřebnou remízu 0:0.

Pražské čtvrtfinálové derby začalo v Horních Počernicích opatrně a necelá tisícovka diváků mohla vidět první vážnou šanci až po dvaadvaceti minutách hry. Pokus domácího Brzeziny však vytěsnil žižkovský brankář Bartalský jen na břevno.

Jeho spoluhráči ohrozili soupeřovu branku v závěru první půle, jenže i gólman Beláň se nenechal zahanbit a hlavičku Blahy reflexivně vyrazil.

Zápas Sparta - HFK Olomouc sledujte ZDE

Žižkovský trenér Stanislav Griga, který v úterý podepsal s týmem novou smlouvu, měl svým svěřencům v kabině jistě co vyčíst, ale následný obraz hry se k jeho prospěchu nezměnil.

Naopak blíže k první brance měli domácí, ovšem když ani Galbavý s Pilařem nedokázali míč za záda Bartalského dopravit, skončil zápas bezbrankovou remízou.

Nerozhodný výsledek pak stačil k postupu i Liberci, jenž se s Třincem rozešel smírně 2:2. Severočeši přitom v utkání dvakrát vedli. Na branky Radzenivičiuse a Frejlacha však našel dostatečnou odpověď nejprve Cieslar a po něm i Lukšík.

Sparťanská naděje na obhajobu žije. Dál jde i Brno

Do semifinále dokázal postoupit také obhájce trofeje, pražská Sparta. Ta si poradila v odvetném duelu s HFK Olomoucí 3:1.

V Axa Aréně se odvíjel souboj podle veškerých předpokladů. Domácí se uklidnili v polovině první půle, kdy Kulič dorazil do sítě povedenou Jeslínkovu ránu. Svěřenci Michala Bílka pak i nadále zápas kontrolovali a své vedení zdvojnásobili po hlavičce Holendy.

Olomoučtí sice zápas zdramatizovali Korčiánovou trefou, ale veškeré jejich naděje pak zhatil jedenáct minut před koncem přesně střílející Kolář.

V posledním večerním utkání si nakonec postup pohlídalo i Brno, které stejně jako Sparta vyhrálo i odvetu. Po jistém výkonu porazili Moravané hosty z Jablonce 2:1.

FC Slovan Liberec - Fotbal Třinec 2:2 (1:0)
40. Radzinevičius, 82. Frejlach - 50. Cieslar, 89. Lukšík
Liberec: Hauzr - Polák, Bejlb, Košťál, Janů - Gecov, Liška, Papoušek (74. Dočkal), Vlasko (60. Frejlach) - Smetana, Radzinevičius (83. Brožík).
Třinec: Bruk - Sostřonek (56.Lisický), Pindor, Hupka, Martinčík - Malíř, Ďurica, Cieslar, Lukšík - Berger (46. Konečník), Veselý.
První zápas 3:0 - Postupuje Liberec