reklama

Sparta a Plzeň si prohodily role. Teď už se Letenští musí hecovat na nás, říká Kopic

Jan Kopic Jan Kopic autor: Reuters
Podle plzeňského fotbalisty Jana Kopice si v nedělním ligovém duelu na Spartě oba celky vymění role. Zatímco dosud to většinou bylo tak, že Viktoria byla tím týmem, který šel do utkání s touhou porazit pražský klub, tentokrát jsou Západočeši v roli velkého favorita, na kterého se bude chtít vytáhnout Sparta.

Plzeň - Po devíti kolech ztrácí Sparta na Plzeň už 12 bodů a nedělní vzájemný zápas bude pro Letenské zřejmě poslední šance na udržení se v boji o titul.

Nepřesvědčivá Slavia to jen klohní, Plzeň už titul asi dotáhne, míní Petržela. A Sigma? Úžasná Nepřesvědčivá Slavia to jen klohní, Plzeň už titul asi dotáhne, míní Petržela. A Sigma? Úžasná Čtěte zde

"Je to vždy vyhecované, ale dřív to bylo tak, že se Plzeň hecnula na Spartu, teď se ale Sparta musí hecnout na Plzeň. Trochu se to obrátilo. Budeme v trochu jiné roli," prohlásil Kopic.

Jeho tým se veze na vítězné vlně a výkonnost bude chtít potvrdit i na Spartě. "Jsme 12 bodů před ní, ale nemyslím si, že bude ten rozdíl zas tolik vidět na hřišti. Očekávám spíše vyrovnaný boj, protože se Sparta na nás bude chtít chytnout a napravit sezonu. Je to zápas, od kterého se mohou odrazit, ale to my jim nebudeme chtít dovolit. Můžeme je dorazit. Patnáct bodů už by byl moc velký rozdíl," míní Kopic.

Plzeň jde do utkání s tím, že vyhrála všech devět dosavadních kol. To se dosud povedlo jen právě Spartě v roce 2011. Pokud Viktoria vyhraje i na Spartě, symbolicky na jejím hřišti její rekord překoná. "Vyšlo to docela dobře," usmíval se Kopic. "Hlavní motivace jsou pro nás tři body, ale když k tomu bude rekord, tak je to zajímavý bonus," dodal.

Právě Kopic by měl být spolu s útočníkem Michaelem Krmenčíkem klíčovou postavou Plzně. Dobrou formu potvrdil i v národním týmu, kde se gólově prosadil v obou říjnových zápasech s Ázerbájdžánem a San Marinem. V lize má bilanci gólu a čtyř asistencí. V Evropské lize zas trefou a přihrávkou zařídil poslední vítězství nad Hapoelem Beer Ševa.

Nechutné, ostuda pokračuje. Jestli má Jarolím odejít, ať se vedení FAČR přidá, hřímá Tvrdík Nechutné, ostuda pokračuje. Jestli má Jarolím odejít, ať se vedení FAČR přidá, hřímá Tvrdík Čtěte zde

"Nemám rád ta přirovnání, že mám nejlepší formu v životě, ale cítím se dobře. Vím však, že v Plzni máme hodně vyrovnaný kádr, nepovedou se mi dva zápasy a jsem zas jen na lavičce. Takže bych tomu velkou váhu nepřikládal. Ale jsem rád, že se mi daří," uvedl sedmadvacetiletý záložník.

"Je nás v Plzni na kraje zálohy pět, když se teď uzdravili Honza Kovařík a Vašek Pilař. Je tam ještě Milan Petržela a Martin Zeman. Takže pět hráčů, kteří by skoro všude v lize hráli základ. Je to boj, ale máme dost zápasů, takže je důležité mít široký kádr. Také nás to udržuje v pozornosti," připustil, že ho konkurence motivuje.

Pomohl mu i příchod trenéra Pavla Vrby, který mu dává v ofenzivě více volnosti. "Není to nic zásadního, ale dřív jsem se musel držet kraje. Teď mám víc prostoru si sběhnout do středu, vyměnit se doprava, doleva, je to trochu volnější a to mi vyhovuje. Hlavně jsem ale zdravý, což je nejdůležitější. Loni jsme měl taky dobrý úvod, ale pak jsem z toho kvůli zdraví vypadl," připomněl Kopic.

reklama