Sparta ani Slavia v poháru s outsidery nezaváhaly

3. 9. 2009 19:13
Dál jdou i Brno, Teplice a Olomouc
Sparta si z ligových celků připsala nejvyšší vítězství.
Sparta si z ligových celků připsala nejvyšší vítězství. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pět prvoligových celků ve čtvrtek postoupilo do dalšího kola poháru ČMFS, když si dokázaly poradit se soupeři z nižších soutěží.

Třetí kolo poháru si tak zahrají Olomouc, Teplice, Brno i obě pražská "S".

Asi největší potíže přitom měl loňský mistr Gambrinus ligy Slavia, která v České lípě dvakrát prohrávala s místním Arsenalem.

Na první branku domácích, kterou vstřelil Procházka, ještě do konce prvního poločasu dokázal srovnáním zareagovat Vasiljevič.

Soupeř z České fotbalové ligy se ovšem nevzdal a deset minut po přestávce se znovu dostal do vedení. Úspěšným střelcem se stal Petr Šafář.

Slavia ovšem dokázala po hodině hry udeřit hned trojitým zásahem a definitivně zhasit naději domácích na senzaci. V 61. minutě totiž na 2:2 srovnal Zdeněk Šenkeřík a o čtyři minuty později strhl vedení na stranu Pražanů znovu Vasiljevič.

Na definitivních 4:2 pro Slavii v zápětí upravil brankou z penalty Belaid.

Naopak Sparta, hrající na hřišti Jiskry Ústí nad Orlicí, tedy týmu z až sedmé nejvyšší soutěže, si postup bez problémů zajistila už během prvních osmadvaceti minut, kdy vstřelila tři branky, o něž se postarali Martin Jirouš, Kamil Vacek a Luboš Kalouda.

Na konečných 4:0 ve prospěch Sparty uzavřel v osmdesáté minutě probuzený střelec vicemistra ligy Bony Wilfried.

Svůj postup do třetího kola soutěže potvrdily na hřištích soupeřů i další tři prvoligové celky, Olomouc, Teplice a Brno.

Shodou okolností všechny tři, stejně jako Sparta a Slavia, ještě v pondělí nastoupily k dohrávaným utkáním Gambrinus ligy.

Brnu zařídili postup z utkání proti Frýdku Místku svými brankami Tomáš Došek a Martin Jílek, na konečných 1:2 snížil tři minuty před koncem Zdeněk Staněk.

Loňský vítěz poháru Teplice vyhrál v Ústí nad Labem pohodlně 1:4. O góly Severočechů se postarali Mahmutovič, Vondrášek, Merzič a střídající Elsamni.

Posledním celkem, který si ve čtvrtek zajistil postup do další fáze poháru, se stala Olomouc, která v Líšni vedla po brankách Dreksy a Janotky, za domácí těsně před koncem snižoval pěknou ranou Oprchal.

Žádné drama ovšem Hanáci nepřipustili a ihned odpověděli brankou Šultese. Konečný výsledek tak zní 3:1 pro Olomouc.

2. kolo Poháru ČMFS:

Ústí nad Labem - Teplice 1:4 (1:2)

Branky: 17. Zachariáš - 8. Mahmutovič, 27. Merzič, 52. Vondrášek, 87. Elsamni. Rozhodčí: Královec. Diváci: 1312.

Sestava Teplic: Grigar - Vidlička, Smejkal, Klein, Merzič - Verbíř (87. Hašek), Ljevakovič, Doležal, Mareš - Mahmutovič (84. Elsamni), Vondrášek (70. Gašparík). Trenér: Plíšek.

Ústí nad Orlicí - Sparta Praha 0:4 (0:3)

Branky: 2. Jirouš, 10. Vacek, 28. Kalouda, 80. Wilfried. Rozhodčí: Drábek. Diváci: 1450.

Sestava Sparty: Kozáčik - Kuncl, Hušek, Hejda, Hoheneder - Kalouda, Kucka, Vacek (77. Folprecht), Střeštík - Kadlec (64. Wilfried), Jirouš (82. Jeslínek). Trenér: Chovanec.

Arsenal Česká Lípa - Slavia Praha 2:4 (1:1)

Branky: 16. Procházka, 56. Šafář - 39. a 60. Vasiljevič, 66. Volešák, 69. Belaid z pen. Rozhodčí: Bílek. Diváci: 3450.

Sestava Slavie: Vaniak - Krajčík, Vomáčka, Starý, Trubila - Vasiljević, Belaid, Volešák, Koreš - Vlček (79. Šenkeřík), Naumov (84. Tafat). Trenér: K. Jarolím.

Líšeň - Sigma Olomouc 1:3 (0:2)

Branky: 83. Oprchal - 31. Dreksa, 34. Janotka, 84. Šultes. Rozhodčí: Adámek. Diváci: 820.

Sestava Olomouce: Lovásik - Rossi, Dreksa (46. Komárek), Škerle, Vepřek - Kaščák (64. Štětina), Bajer, Otepka - Janotka, Ordoš (78. Petr), Šultes. Trenér: Psotka.

FK Frýdek-Místek - 1. FC Brno 1:2 (0:0)

Branky: 87. Staněk - 55. Jílek, 67. Šural. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Handlíř. Diváci: 5650.

Sestava Brna: Doležal - Križko, Jílek, Dvorník, Lira - Smutný, Dostálek, Polách (82. Červínek), Šural (67. Léo) - Došek, Pospěch (55. Dalmo). Trenér Beránek.