reklama

Sparta bez pohárů? Kadlec by mohl odejít. A z Liberce Kušnír

Václav Kadlec prodloužil ve Spartě smlouvu do léta 2016. To ale neznamená, že tak dlouho na Letné zůstane Václav Kadlec prodloužil ve Spartě smlouvu do léta 2016. To ale neznamená, že tak dlouho na Letné zůstane autor: CPA - Eduard Erben
Výsledek pohárových předkol ještě může změnit osud sparťana Václava Kadlece. V Liberci mají zaječí úmysly Kušnír s Keličem

Göteborg, Liberec - Nic než výhra! To je heslo fotbalistů Sparty i Liberce před dnešními mači v Göteborgu, resp. proti Rize. Jen výhra totiž oba české zástupce posune do 3. předkola Evropské ligy.

Skutečný cíl je ale mnohem dál, spokojenost by v obou fotbalových baštách nastala až v postupu do hlavní soutěže, do skupiny.

Pak teprve by přitekly alespoň trochu zajímavé peníze, fanoušky by pak na stadiony přilákali atraktivnější soupeře. Předkola a hlavní soutěž - to jsou prostě dva rozličné světy.

A tahle odlišnost se ještě může odrazit i na soupiskách obou týmů. Podle informací Aktuálně.cz by případný neúspěch Sparty mohl například opět oživit přestupový příběh Václava Kadlece.

V Liberci se zase příliš netají tím, že s pravým obráncem Ondřejem Kušnírem, kterého to táhne ven, učinili pod Ještědem dohodu, že ve Slovanu odkope alespoň ta předkola.

"Mluvili jsme o tom, že Ondřej odehraje předkola Evropské ligy -.a pak se uvidí, co dál," říká Víktor Kolář, šéf agentury Sport Invest, která Kušníra zastupuje.

Podobnou dohodu Slovan uzavřel i se stoperem Renatem Keličem, jehož agent Martin Říha má na stole několik nabídek z jižní Evropy.

Kadlec? Včera hot a dneska čehý

Pod Ještědem jsou na takové tahy zvyklí. Srovnatelně se věc loni řešila třeba s Michalem Breznaníkem, skupinu Ligy mistrů ani Evropské ligy mistrovský Slovan nevybojoval, tak slovenský reprezentant zamířil do ruského Permu.Časem pak klub opustili i Bosančič, Bičík či Vácha.

Kušníra údajně lanaří kluby, které teď sice hrávají II. bundesligu, ale jejich značka pořád neztratila zvuk: Kaiserslautern a 1. FC Köln.

První bundesliga se ovšem shlédla v mladíkovi, se kterým se Kušnír ještě nedávno potkával v kabině na Letné. Řeč je o Václavu Kadlecovi, za kterého Eintracht Frankfurt před pár týdny nabídnul v přepočtu zhruba 75 milionů korun.

Vycházel přitom z toho, že jde o hráče, kterému ve Spartě už za rok končí smlouva.

"Chci bezpodmínečně do Frankfurtu, ale Sparta mě nechce pustit. Čekám každý den, jestli to vyjde." Takhle Kadlece zkraje července citoval německý Bild.

Od té doby neuteklo mnoho času - a vše se vyvinulo jinak. V úterý večer Sparta oznámila, že Kadlec prodloužil v klubu kontrakt do léta 2016. A Kadlec to ve středu při odletu do Göteborgu komentoval v rozhovoru s ČTK slovy: "Dohady byly jen v médiích, my byli se Spartou na všem pořád dohodnutí. Jsem rád, že to klaplo a všichni jsme spokojeni."

Tajný trumf jménem Krejčí?

Tomu se říká "přehodit výhybku"... Podle informací deníku Aktuálně.cz ovšem nelze zcela vyloučit, že by Kadlec mohl strhnout svůj myšlenkový proud ještě jednou. To kdyby Sparta náhodou nepostoupila do Evropské ligy. "Potřebovali by pak peníze," říká osoba blízká jednáním.

V takovém případě by se teoreticky ochota Sparty Kadlece prodat mohla zase zásadně změnit. A navíc by si za něj za stávající situace mohla říct i víc peněz. Otázkou je, zda na to Frankfurt bude čekat...

"Václav Kadlec prodloužil smlouvu se Spartou. To je daná věc. A žádné další komentáře k tomu přidávat nebudu," odmítl Kadlecovu situaci blíže rozebrat Pavel Paska, šéf agentury ISM, která Kadlece zastupuje.

Opusťme ale svět protknutý slůvky "pokud" a "kdyby". Jestli Sparta prorazí do Evropské ligy, všechny scénáře o "dodatečných prodejích" patrně padnou.

Jenže ke splnění svého cíle potřebuje Sparta vyřadit tři soupeře: dnes večer švédský BK Häcken, s nímž hrála na Letné jen 2:2, pak případně v dalším předkole lepšího z dvojice FC Thun-Čichura (první mač 2:0) - a pak by ještě poslední soupeř číhal v play off.

Sparta si nabourané sebevědomí vylepšila ligovou výhrou v Jihlavě (4:1), v níž našla pevnější a věkově vyváženější obrannou čtverku Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa, s níž trenér Lavička počítá i pro odvetu. Jinak podle svých slov uvažuje o jedné změně v sestavě. Jeho tajným trumfem by teoreticky mohl být uzdravený Krejčí, který s výpravou do Švédska odcestoval, podobně jako útočník Bednář, jehož dříve znepokojující krevní testy jsou už v pořádku.

Pomoci už může Šural

Liberečtí vedli v Rize 1:0, prohráli 1:2 a trenér Šilhavý se hněval za promarněnou příležitost. Dnes tedy Slovan musí U Nisy dohánět ztrátu, výhodou je, že už se uzdravil technicky vytříbený Šural.

Výhry v normální hrací době se Liberečtí v evropských pohárech nedočkali už v šesti zápasech v řadě, dnes je tedy na čase to změnit.

Kdyby se Liberci podařilo postoupit, čekal by ho už v příštím týdnu další soupeř, tentokrát ze Švýcarska: FC Curych.

Oba dnešní zápasy předkola Evropské ligy s českou účastí začínají v 19 hodin.

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

reklama