reklama

Sparta bojuje o Lafatu. Kouč Lavička věří, že kanonýr přijde

David Lafata v dresu české fotbalové reprezentace. David Lafata v dresu české fotbalové reprezentace. autor: Eduard Erben
Přestupová sága kolem Davida Lafaty pokračuje. Sám hráč by nejraději přestoupil na Letnou.

Praha - Nový trenér fotbalistů Sparty Praha Vítězslav Lavička věří, že se letenskému klubu během letního přestupového období podaří získat reprezentačního útočníka Davida Lafatu z Jablonce. Příchod nejlepšího střelce posledních dvou ligových ročníků prý zůstává pro českého vicemistra prioritou.

"My jsme si Davida Lafatu vytypovali jako hráče, který má nesporné schopnosti. Je to efektivní hráč, který dokáže realizovat práci celého týmu tím, že střílí góly. To byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli Davida oslovit," řekl dnes v Praze novinářům Lavička.

Sám Lafata chce odejít, Jablonec se snaží jej udržet

Doufá, že se Spartě podaří třicetiletého hráče získat, přestože Jablonec se odchodu své hvězdy brání. "Věřím, že tenhle transfer se povede zrealizovat," uvedl kouč. Přestože pražský celek měl vyhlédnuto více ofenzivních hráčů, jablonecký střelec byl prioritou. Sám Lafata se v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes vyjádřil, že by přestup na Letnou přivítal.

Lavička věří, že by devatenáctinásobný reprezentant do týmu zapadl i přes handicap, že se Spartou neabsolvoval letní přípravu. "Samozřejmě čím dřív by byl k dispozici do tréninku a k zápasům, tak by to bylo jenom dobře pro celou Spartu. Tohle ale nedokážu ovlivnit, protože jednání jedou trochu po jiné linii," konstatoval Lavička, který si už umí představit i Lafatův post ve sparťanské sestavě.

Kolem Lafaty by se dala sestava Sparty uzpůsobit

"Jak jsem ho viděl třeba i za národní tým, kde hrál druhého útočníka neboli podhrot, a to je hodně blízko, co praktikujeme ve Spartě. Pokud ten hráč má kvalitu a dává góly, tak myslím, že se vždycky dá tým kolem něho uzpůsobit tak, aby to fungovalo," uvedl Lavička.

Další větší změny v kádru neplánuje. Na dobré cestě je podle něj příchod španělského obránce Pabla Gila, který zaujal během přípravy. "Na základě jeho výkonnosti a toho, co předvedl v Rakousku, jsme požádali vedení, aby s Pablem zahájilo jednání o jeho příchodu do Sparty a podle našich informací se tohle finalizuje. Pablo je jednou nohou ve Spartě."

V Rakousku Sparta třikrát vyhrála a třikrát remizovala

V následujících dnech chce Lavička se svými svěřenci navázat na povedený přípravný kemp v Rakousku, během kterého Sparta třikrát vyhrála a třikrát remizovala.

"Kluci pracovali velmi dobře v tréninku, odehráli jsme slibně přípravné zápasy. Mně samotnému to ukázalo, že Sparta má dostatečně kvalitní kádr těch zkušenějších hráčů, ale velmi výrazným způsobem o sobě dávali vědět i mladší hráči, kteří se vraceli z hostování nebo přicházeli z mládežnických celků do kádru áčka. Takže to jsou pro nás trenéry jenom příjemné starosti," dodal Lavička, jenž však výsledky přípravy nechce přeceňovat.

Spartu před startem první ligy čekají přátelské zápasy s Chomutovem a Vlašimí a příští víkend dva duely na premiérovém ročníku Letního ligového poháru Prahy. Nejvyšší soutěž zahájí Letenští 28. července v malém pražském derby s Duklou.

reklama