reklama

Sparta bude platit. Za házení předmětů na Limberského

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: Milan Kammermayer
Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Spartu Praha pokutou 50 tisíc korun za chování fanoušků v zápase s Plzní.

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala Spartu Praha pokutou 50 tisíc korun za chování fanoušků v zápase s Plzní. Letenský klub pyká za to, že diváci házeli předměty na kapitána hostů Davida Limberského a způsobili přerušení utkání.

Letenské publikum Limberskému nadávalo prakticky po celý zápas a v druhé půli k plzeňskému kapitánovi přilétly nejrůznější předměty, především zapalovače. Disciplinárka při rozhodování o výši pokuty přihlédla k tomu, že se sparťanští příznivci nevhodně chovali také v předchozím duelu v Mladé Boleslavi.

Letenští fanoušci nemohou Limberskému zapomenout situace z podzimu 2012. Reprezentační levý obránce nejprve nafilmoval penaltu, díky níž Plzeň porazila rivala 1:0, a poté se navíc vyjádřil ve smyslu, že nechápe rozčarování Pražanů, kterým podle něj v minulosti právě rozhodčí pomohli k mnoha titulům.

Zaplatí i Baník a Slavia

Pokutu 40 tisíc korun dostala Ostrava za chování části fanoušků při utkání v Hradci Králové. Slavia pak za stejný prohřešek v duelu s Duklou zaplatí 20 tisíc, komise zároveň přihlédla i k utkání Pražanů v Příbrami.

Disciplinárka naopak upustila od potrestání Plzně, Slovácka a Brna a vysvětlila to nízkou intenzitou přestupků. A také zastavila řízení s Hradcem Králové kvůli utkání s Ostravou. Naopak s Teplicemi bude komise řešit nedostatečnou pořadatelskou službu a chování části fanoušků při domácí odvetě semifinále Poháru FAČR s Libercem.

Disciplinárka zastavila činnost na tři kola teplickému Admiru Ljevakovičovi za dvanáctou žlutou kartu v ligovém ročníku. Sezona už skončila také královéhradeckému Pavlu Černému, který po osmém napomenutí přijde o zbylá dvě kola.

Jedno kolo za čtvrtou žlutou kartu v sezoně si odpykají brněnský Miroslav Keresteš, mladoboleslavský Daniel Bartl, jablonecký Ján Greguš a Jan Mikula z pražské Slavie.

reklama