reklama

Sparta chce žít v EL postupový sen. Palermu navzdory

autor: Jakub Šafránek
Spartu čeká ve čtvrtek první utkání ve skupině EL

Praha - Velký sen o postupu do jarní části evropských pohárů sní fotbalová Sparta, která ve čtvrtek začne jako jediný český zástupce v pohárech svoji pouť Evropskou ligou.

Jako prvního soupeře ve skupině s CSKA Moskva, Lausanne a Palermem jí los přisoudil právě pátý tým loňského ročníku Serie A, s nímž se od 19:00 utká na letenském stadionu.

"Musíme vycházet z reality, která je stejná jako loni. Máme opět velice těžkou skupinu. Palermo a CSKA Moskva jsou dva velcí favorité. Pokud budeme kompaktní a v nejsilnější základní sestavě, tak se o postup určitě chceme porvat a zúročit loňské výsledky. Chceme si splnit sen a dostat se ze této skupiny. A zítra s Palermem k tomu můžeme udělat první krok," prohlásil na středeční předzápasové tiskové konferenci generální sportovní manažer Sparty Josef Chovanec.

Čtěte také:

Sparta rozjela akci. Z Řepky bude vzorný gentleman
Sparta vs Palermo. Dobudou Sicilští Letnou?
Sparta porazila Jablonec až Kuckovým gólem v závěru

„Palermo patří mezi nadprůměrné týmy Serie A. Vloni skončili pátí, takže kvalita tam bezesporu je. Jsou organizovaní a technicky vyspělí, podobně jako většina italských mužstev. Je to klasická škola italského fotbalu. Jsou schopni bránit v hlubokém bloku i přecházet do rychlých protiútoků," nabídl trenér Letenských analýzu sicilského soupeře.

S italskými týmy přitom Sparta nemá příliš dobrou bilanci: z osmnácti zápasů se soupeři z Apeninského poloostrova dokázala zvítězit pouze ve dvou.

FOTO Zmar nad zmar. Sparta prohrála i v Žilině a loučí se s LM FOTO Zmar nad zmar. Sparta prohrála i v Žilině a loučí se s LM Prohlédněte zde

"Musíme hrát víc jak na sto procent, abychom tuhle špatnou bilanci začali vylepšovat," prohlásil kapitán Letenských Tomáš Řepka, který v italské lize v minulosti působil v dresu Fiorentiny.

Sparta vs Lech Poznaň: Řepka Foto: Jakub Šafránek

"Jde o hodně. Hrajeme o důležité body i koeficienty pro český fotbal, které jsou skutečně malé. Všechna odpovědnost za ně nyní leží na bedrech Sparty, protože je jediným českým klubem, který v Evropě ještě zůstal," dodal.

Chovancův výběr přitom ani ve čtvrtek, jako už poněkolikáté v této sezoně evropských pohárů, nebude moci nastoupit v nejsilnějším možném složení.

Problémy bude mít především středová řada, v níž kvůli kartám z předkol Ligy mistrů nebudou moci nastoupit Radek Matějovský, Štěpán Vachoušek ani Juraj Kucka.

"Jsme znovu hodně oslabení," povzdechl si Chovanec. "Vyzkoušeli jsme si některé varianty na tréninku, i když moc jich není. (O složení zálohy) se definitvně rozhodneme až zítra."

Zápas začína na Letné v 19:00 a Aktuálně.cz z něj chystá on-line přenos.

Sparta se rozloučila s Evropskou ligou domácím debaklem Sparta se rozloučila s Evropskou ligou domácím debaklem Prohlédněte zde

reklama