Sparta deklasovala v poháru České Budějovice 5:0

13. 10. 2009 20:58
Sparta dokázala vstřelit čtyři branky za pět minut
Sparta do osmifinále poháru vstoupila drtivou výhrou.
Sparta do osmifinále poháru vstoupila drtivou výhrou. | Foto: Jan Langer

České Budějovice - Takové utkání asi českobudějovičí hráči i fandové nepamatují. V úterním zápase osmifinále Ondrášovka Cupu totiž pražská Sparta dokázala nastřílet domácímu celku během pěti minut hned čtyři branky, a v podstatě tak rozhodnout o vítězi celého dvojutkání.

Zdrcující pětiminutovku načala hlavička Bonyho Wilfirieda, po jehož trefě se prosadili Jana Holenda a dvakrát Luboš Kalouda. Ten ve druhé půli přidal ještě jednu branku, a Sparta si tudíž do odvety veze výhru 5:0.

Jihočeši utkání začali špatně a inkasovat mohli již ve třetí minutě, kdy se před Kučerou zjevil Wilfried a jen parádní zákrok domácího gólmana zachránil Budějovice od pohromy.

Poslední tým ligové tabulky odolával do 23. minuty, kdy už se útočník z Pobřeží slonoviny prosadit dokázal a hlavou vystřelil hostům vedení.

Neuběhly ani dvě minuty a hosté vedli rozdílem dvou branek, do samostatného úniku se totiž dostal Holenda, který střelou mezi nohy potupil Kučeru.

O dalších 120 sekund  později tu byl další gól Letenských. Ze standartní situace se střelou skrze zeď prosadil Luboš Kalouda. Čtvrtý hřebíček do rakve pohárových nadějí Budějovic zatloukl po dorážce Wilfiriedovy střely v 28. minutě opět Kalouda.

Jenže potupa domácích před mizernou návštěvou celých 685 diváků měla být ještě větší. Po přestávce se totiž krásnou ranou do šibenice prosadil potřetí Kalouda a zvýšil již na 5:0.

"Kdy jsem dal poslední hattrick si opravdu nevzpomenu. Asi mě teď čeká nějaké zápisné, uvidime, co na mě pokladník Tomáš Řepka vymyslí," uvedl po utkání na webu Sparty Kalouda.

Ačkoliv se Budějovičtí dostali i do několika střeleckých šancí, utkání měli v reži svěřenci Josefa Chovance. Ti ale již další gól v několika dobrých příležitostech nevstřelili, a tak se skóre již nezměnilo.

Odveta se bude na Letné hrát 28. října, avšak Budějovice se s Spartou utkají již tuto sobotu v zápase jednáctého kola Gambrinus ligy.

Sobotní ligový duel bude ale bezpochyby těžší, Budějovice se zřejmě zatáhnou do defenzivy, kterou budeme muset překonávat," míní Kalouda.

V druhém dnešním pohárovém utkání remizovala Plzeň na Kladně 1:1 a díky domácí výhře z minulého týdne (3:0) se raduje z postupu do čtvrtfinále.