Sparta díky Jarošíkovi natáhla svoji vítěznou sérii

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
12. 9. 2011 22:09
Jarošík brankou a přihrávkou rozhodl derby se Žižkovem

Praha - Navrátilec Jiří Jarošík se stal ústřední postavou malého pražského derby mezi Spartou a Viktorií Žižkov, které nabídla pondělní dohrávka šestého kola Gambrinus ligy.

Někdejší hráč Chelsea či Zaragozy se asistencí a vítězným gólem významně podílel na výhře Sparty 4:1.

Letenští si díky dnešnímu vítězství nadále drží stoprocentní bilanci v lize. Jejich jedinou porážkou v nové sezoně zůstává prohra z Vasluje, která stále Spartu postup do základní skupiny Evropské ligy.

Lafata zničil i Slavii. Vyhodí Sešívaní Petrouše?
Liberec vyhrál v Boleslavi 4:1 a jde na druhé místo
Plzeň před LM porazila Sigmu. Ač hrála poločas o deseti

Nechybělo ovšem mnoho, aby se Jarošík stal záporným hrdinou zápasu se Žižkovem. V úvodu utkání totiž namazal do samostatného úniku Janu Bořilovi, ten ale před Švengerem volil místo zakončení kličku a Sparťané nakonec nebezpečnou situaci zažehnali.

Sparta se poprvé prosadila ve 37. minutě, kdy Matějovský rozehrál standardní situaci na zadní tyč, odkud Jarošík sklepl balon na nabíhajícího Jakuba Mareše, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

V poslední minutě první půle se pak prosadil sám sparťanský stoper, který hlavičkou zužitkoval centr Ondřeje Kušníra z pravého křídla.

Po přestávce už na hřišti hrálo fotbal jen jedno mužstvo, a tím byla Sparta. Ani z těch nejvyloženějších situací, do nichž se dostával především Leonard Kweuke, se ale dlouho nemohla prosadit.

O drama se tak nakonec z ojedinělé akce postarala Viktoria, když v jednaosmdesáté minutě snížil na 1:2 dorážkou Nestorovského střely Pavel Čermák.

Letenští ovšem bleskurychle kontrovali dvěma brankami, o které se postarali Josef Hušbauer, jenž se prosadil nádhernou střelou pod břevno, a Martin Juhar, který svoji první ligovou branku za Spartu vsítil z penalty.

Sparta díky šestému vítězství v sezoně nadále kraluje čelu tabulky Gambrinus ligy o pět bodů před Jabloncem, Žižkov zůstává se čtyřmi body třináctý.

6. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Viktoria Žižkov 4:1 (2:0)

Branky: 37. Mareš, 45.+1 Jarošík, 89. Hušbauer, 90.+2 Juhar z pen. - 81. Čermák. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Chytil. ŽK: Štastný, Nestorovski, Starý (všichni Žižkov). Diváci: 10.601.

Sparta: Švenger - Kušnír, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek (46. Hušbauer) - Mareš (70. Kadlec), Matějovský, Grajciar, Juhar - Kweuke (90. Slepička). Trenér: Chovanec.

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Bořil, Kalivoda (64. Böhm), Lafrance, Súkenník, Mach (69. Čermák) - Nestorovski (83. Sivrič). Trenér: Pulpit.