Sparta díky Slepičkovi po 10 letech vyhrála v Teplicích

Aleš Vávra Aleš Vávra
24. 10. 2011 20:24
Dohrávka 11. kola: Teplice - Sparta 0:1
Slepička byl jediným střelcem utkání mezi Teplicemi a Spartou.
Slepička byl jediným střelcem utkání mezi Teplicemi a Spartou. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Teplice - Gól letenského útočníka Miroslava Slepičky z úvodu utkání rozhodl o osudu dohrávky 11. kola Gambrinus ligy mezi Teplicemi a pražskou Spartou.

Pražané zvítězili těsně 1:0 a zvýšili náskok na druhý Jablonec na osm bodů. Herně ovšem příliš nepřesvědčili. Teplice v závěru utkání neproměnily řadu dobrých příležitostí na vyrovnání.

Sparta ukončila negativní sérii, před tímto zápasem totiž na Stínadlech nevyhrála deset let.

Kouč Straka slaví první výhru, Plzeň rozstřílela Žižkov
Jablonec otočil zápas na Dukle, Sigma dostala čtyřku
Nezmar byl hrdinou. I díky děsnému výkonu svého Slovanu

Oběma týmům chyběli klíčoví ofenzivní hráči. Sparťan Kweuke po zranění zůstal ještě na lavičce, tepličtí zase nemohli nasadit Mahmutoviče s Keričem.

Rozhodující moment přišel už v 7. minutě. Po rohu Matějovského se míč dostal až ke Slepičkovi, jehož hlavička zády k brance skončila v síti.

Po gólu se hrál podprůměrný fotbal s minimem střeleckých příležitostí. Teplické kombinace končily před šestnáctkou soupeře a Sparta se soustředila na bránění hubeného vedení.

Že už Sparta po debaklu s Libercem zdaleka není neporazitelným týmem z úvodu sezony, zjistili domácí až zhruba dvacet minut před koncem. Najednou se začali lehce prosazovat k zakončení.

Do velké šance se po akci Ježdíka s Jindráčkem dostával Vachoušek, skluzem ovšem nedokázal zakončit. Nebezpečně stříleli i Jindráček a Vůch. Vcelku drtivý tlak Teplic ale k vyrovnání nevedl.

11. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 7. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Dobrovolný. ŽK: Ježdík - Pamič. Diváci: 5950.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Zoubele (46. Vůch), Siva (66. Čajič), Ljevakovič, Stožický (80. Smejkal) - Vachoušek - Jindráček. Trenér: Rada.

Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Sionko, Grajciar (70. Hušbauer), Matějovský (90+1. Abena), Krejčí - Slepička (63. Kweuke). Trenér: Chovanec.