9. 11. 2009 19:26
Slovácko - Sparta 0:1
Zatímco Sparta se drží v kontaktu s čelem, Slavia odpadává
Zatímco Sparta se drží v kontaktu s čelem, Slavia odpadává | Foto: Jan Langer

Slovácko/Praha - Fotbalistům Slavie se dál vzdaluje obhajoba titulu. Svěřenci Karla Jarolíma už potřetí za sebou nevyhráli, v pondělní dohrávce čtrnáctého kola v Edenu jen remizovali s Plzní 0:0.

Naopak Sparta se drží v kontaktu s čelem tabulky, porazila Slovácko 1:0.

Letenský tým zůstal čtvrtý a za vedoucími Teplicemi zaostává o šest bodů. Ztráta sedmé Slavie naopak narostla už na dvanáct bodů.

Čtěte dále: Teplice porazily v bitvě o první místo Jablonec

Sparťané vstupovali do zápasu s tím, že jak Teplice, tak Baník své zápasy vyhrály. Proto ani klub z Letné nechtěl zaváhat.

Na trávníku v Uherském Hradišti to bylo vidět. Do první šance se dostali hosté v osmé minutě, po přesném centru Zemana mohl hlavičkovat ve vápně zcela osamocený Wilfried. Svůj pokus však namířil vedle tyče.

Hlavní roli si pak na chvíli propůjčil rozhodčí Adam, který během pár chvil vytáhl tři žluté karty. Dvě z nich viděli sparťané, jenže z následných standardních situací vytěžilo Slovácko jen závar před Blažkem.

Spartu spasil až Holenda

Šancí s postupem času ubylo a ubylo i fotbalových momentů. Aktivnější sice byli hráči v rudém dresu, ale nic kloudného nevymysleli. Podobně si vedli rovněž domácí. Ti se zase na trávníku spíše jen hledali.

Karetní mariáš pokračoval v 35. minutě, kdy Švancara teatrálně spadl ve vápně. Ihned k němu přiběhl sudí a obořil se na něj sparťanský kapitán Řepka. Potrestán byl nakonec jak domácí útočník, tak i hostující bek.

Už se zdálo, že se oba týmy rozejdou do kabin v poklidu, když Cleber unikl hostující obraně a zkusil něco podobného jako předtím Švancara. K nelibosti zaplněných tribun sudí penaltu neodpískal a brazilský záložník viděl žluté napomenutí.

Čtěte více: Nejlepší střelec Kulič spasil Boleslav, Bohemky vyhrály

Do druhé půle vstoupili lépe Pražané. Hned v 49. minutě našel Wilfried nabíhajícího Holendu, který překonal Vaška a otevřel skóre utkání. Krátce poté měl sparťanský forvard další šanci, tentokrát brankář proti jeho ráně zasáhl.

Netrvalo dlouho a Slovácko mohlo vyrovnat. Po hodině hry si dal Řepka málem vlastní gól, když likvidoval nebezpečný centr z rohového kopu.

Sparta se z toho poučila. Až do konce utkání držela míč daleko od Blažka, který neinkasoval ani po střele Švancary z 87. minuty. Brankář si tak připsal již sedmé čisté konto v sezoně a se spoluhráči mohl slavit teprve šesté vítězství.

Plzeň ubránila na Slavii bod

Pondělní zápas v Edenu nenabídl divákům takovou podívanou, jaká byla k vidění ve čtvrtek s Valencií.

Český mistr nasadil do základní jedenáctky i zkušené ex-reprezentanty Šmicra se Skácelem, nicméně k úspěchu to nevedlo a nebezpečnější byl dokonce někdy i soupeř z Plzně.

Jako v sedmé minutě, kdy ale Bakoš šancí pohrdl a mířil vysoko nad.

Slávisté zahrozili až v 27. minutě, kdy předvedli podobnou akci jako v Evropské lize, tentokráte bez gólové radosti. Po standardní situaci kopl míč Grajciar na Jandu, jenž ale hlavičkoval těsně vedle tyče.

V samotném závěru prvního dějství sahala po úvodním gólu Viktoria, po přímém kopu Rezka nezachytil balon Vaniak a dorážející Bystroň byl jen centimetry od toho, aby rozradostnil hrstku diváků ze západních Čech.

Po pauze červenobílý tým přidal, nicméně hlavičky Čelůstky ani Šenkeříka do sítě nezapadly. Když poté neuspěl v 72. minutě ani střelou z větší vzdálenosti Grajciar, odvezla si Plzeň z Prahy bod a patří jí patá příčka.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:0
Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Rozhodčí: Adámek - Marek, Kovařík. ŽK: Skácel, Suchý, Hloušek - Rezek, Horváth, Limberský, Daněk. Diváci: 8491.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Čelůstka, Hubáček - Grajciar, Janda (85. Belaid), Trapp, Skácel (85. Vlček) - Šmicer (46. Šenkeřík), Hloušek. Trenér: Jarolím.
Plzeň: Daněk - Lecjaks, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (83. Rajtoral), Rada, Horváth, Kolář - Rezek (90. Střihavka), Bakoš (90. Hájovský). Trenér: Vrba.

1. FC Slovácko - AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka:
50. Holenda. Rozhodčí: Adam - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Němčický, Švancara, Cleber, Vašek - Vacek, Kucka, Kušnír, Řepka. Diváci: 7122.
Slovácko: Vašek - Randa, Kordula, Němčický, Kubáň, - Ondřejka, Zelenka (82. Valenta), Abrahám, Urbánek - Švancara, Cleber (76. Smetana). Trenér: Mazura.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák, Vacek (90. Kalouda), Kucka, Zeman (85. Hoheneder) - Wilfried (72. Kadlec), Holenda. Trenér: Chovanec.