Sparta smetla Duklu, ale před Jabloncem se jí rozpadá obrana

Podívejte se na fotogalerii ze zápasu Sparta - Dukla
Sparta sice bere z malého pražského derby po výhře nad Duklou 3:0 tři body, zaplatila ale za ně vysokou cenu.
Krajní bek Pavel Kadeřábek se totiž při prvním gólu úřadujících šampionů zranil.
Takhle se Pavel Kadeřábek radoval krátce poté, co spatřil míč v síti.
Oslava se spoluhráči tak už byla hodně mírná.
8. 3. 2015 20:40
Sparta v jediném nedělním utkání 19. kola na Letné hladce porazila v malém pražském derby Duklu.

Praha - Fotbalisté pražské Sparty nezaváhali v nedělním závěrečném utkání 19. kola Synot ligy a porazili v malém pražském derby Duklu hladce 3:0.

O branky se postarali Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí a hostující Lukáš Štětina, jenž si dal vlastní branku.

V tabulce soutěže se tak bodově dotáhli na vedoucí Plzeň, Viktoria ovšem kvůli epidemii v kádru utkání se Slavií musela odložit. Letenští navíc odskočili na rozdíl čtyř bodů třetímu Jablonci, kde hrají za týden.

"Zápas hodnotím pozitivně, nastoupili jsme se záměrem napravit bodovou ztrátu z Ostravy a jsem rád, že jsme viděli větší míru agresivity oproti utkání s Baníkem. Pomohl nám rychlý gól a zásadní pro výsledek byla druhá branka do šatny. Po přestávce už jsme měli hru pod kontrolou," uvedl po utkání Vítězslav Lavička, trenér domácích.

Kadeřábek se při gólu zranil

Sparta, která nastoupila bez klíčového záložníka Matějovského, sice začala aktivně, ale do první vážnější šance se dostala Dukla. Bergerův pokus zpoza vápna vyrazil brankář Štěch na roh, po němž se dostal ke střele Matěj Hanousek, ale mířil nepřesně.

Domácí se prosadili v 17. minutě. Kadeřábek si obhodil obránce a poslal míč podél vybíhajícího gólmana Rady před branku, kam si ho ve skluzu srazil stoper Štetina. Spartu však přišel vedoucí zásah draho, protože Kadeřábek se při akci zranil a musel střídat. Nešlo navíc o jedinou ztrátu, za týden v Jablonci budou kvůli kartám chybět i další obránci Brabec s Costou.

"Zranění Pavla Kadeřábka mě mrzí a uvidíme, jak na tom bude. Má problém s kolenem a víc budeme vědět v pondělí po vyšetření. Ale věřím, že do zápasu v Jablonci bude v pořádku. S kartami pro Brabce a Costu se musíme vyrovnat," prohlásil Lavička.

Dukla mohla vyrovnat o sedm minut později, kdy po Costově zaváhání šel z úhlu sám Berger, brankář Štěch ale letenské podržel. V závěru poločasu navíc přidala Sparta druhý gól. Mareš ve zdi zastavil Váchův přímý kop rukou a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Dočkal.

Dukla poprvé ztratila

Po přestávce sice těsně nad vystřelil Karavajev, ale pak už se hrálo podle domácích not. V 57. minutě Sparta přidala třetí gól, když Krejčí překlopýtal přes obránce Dukly a střelou šajtlí na vzdálenější tyč překonal Radu.

Sparta jasným vítězstvím napravila předchozí zaváhání proti Ostravě, Dukla naopak na jaře poprvé ztratila a promarnila možnost jít na páté místo. Tým z Julisky navíc potvrdil, že na Letné se mu nedaří. V lize tam ještě nikdy nevyhrál (3 prohry, 1 remíza), nedal ani gól a sám inkasoval devět branek.

Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (2:0)

Branky: 17. vlastní Štetina, 45. Dočkal z pen., 57. L. Krejčí. Rozhodčí: Paták - Pelikán, Jiřík. ŽK: J. Brabec, Costa - Matěj Hanousek, Jeřábek, Jakub Mareš, Považanec. Diváci: 8631.

Sparta: Štěch - Kadeřábek (25. Shala), J. Brabec, Holek, Costa - V. Kadlec, Dočkal, Vácha, Mareček (62. Kováč), L. Krejčí (74. Konaté) - Lafata. Trenér: Lavička.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Jeřábek, Matěj Hanousek - Berger (87. Děrgačov), Gedeon (78. Kluk), Marek Hanousek (64. Daniel Tetour), Považanec, Čajič - Jakub Mareš. Trenér: Kozel.

1. Plzeň 18 14 2 2 42:14 44
2. Sparta 19 14 2 3 34:9 44
3. Jablonec 19 12 4 3 36:16 40
4. Mladá Boleslav 19 9 3 7 27:17 30
5. Teplice 19 7 7 5 29:22 28
6. Dukla 19 7 5 7 22:28 26