Sparta gól opět nedala, Belaid přiblížil Slavii na bod

22. 9. 2008 21:21
Sparta - Teplice 0:0, Zlín - Slavia 0:3
Teplický Martin Klein v souboji s Tomášem Řepkou.
Teplický Martin Klein v souboji s Tomášem Řepkou. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sparty podruhé v ligové sezóně ztratili body, když na Letné v dohrávce sedmého kola remizovali s Teplicemi 0:0. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky tak sice už čtyři zápasy neinkasovali, ale zároveň 180 minut gól nevstřelili.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

V lize dosud neporažení sparťané si i po remíze udrželi vedení v Gambrinus lize. Už jen bod ale ztrácí mistrovská Slavia, která si i díky dvěma brankám Belaida pohrála s bezradným Zlínem a na jihu Moravy zvítězila 3:0.

Sparťané byli v duelu s Teplicemi od začátku nebezpečnějším týmem. Necelých sedm tisícovek fanoušků poprvé zvedl ze sedaček po deseti minutách vydařenou střelou Kisel, jenž pořádně protáhl gólmana Belice.

Zápas v úvodu trochu postrádal jiskru. Další vzrušení před Belicovou brankou připravil až Marek Kulič, jenž se z rychlého protiútoku dostal k povedené střele zpoza šestnáctky, ale ani on na teplického brankáře nevyzrál.

Penalta pro Teplice se nepískala

Následně se právem cítili poškozeni hosté. Kladrubský ve vápně kopl Juna do obličeje a sudí Franěk penaltu nepískal, i když v tomto případě zřejmě měl.

Těsně před přestávkou zahrozila znovu Sparta. Nejprve po standardní situaci pálil Došek z šestnáctky vysoko nad. A krátce nato Matušovič hlavou netrefil ideálně Kladrubského centr do vápna.

Ve druhé půli postupně sparťanský tlak sílil. Teplice se zatáhly do šestnáctky a vyrážely jen k občasným rychlým kontrům.
Krátce po změně stran však nechala sparťanská obrana proletět centrovaný míč vlastní šestnáctkou a Stožický z velkého úhlu nastřelil tyč.

Z tlaku Sparty vzešla jen tyč

Následně se dožadovali pokutového kopu domácí příznivci, kteří opět, zřejmě oprávněně, reklamovali ruku Ljevakoviče.
Sparťané dál marně dobývali zformovanou obranu Teplic.

Po hodině hry se Kulič zmocnil míče v šestnáctce, obloučkem posunul na rozběhnutého Kladrubského, jenž z nadějné pozice mířil nad.

Sparťan Jiří Kladrubský setnul ve vápně Tomáše Juna, penalta se nepískala.
Sparťan Jiří Kladrubský setnul ve vápně Tomáše Juna, penalta se nepískala. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Po dalším závaru před brankou hostů si po křídle naběhl střídající Kušnír. Ten však krásnou kříženou střelou trefil vzdálenější tyč.
Sparta neustále stupňovala tlak.

Na hřiště se dostal i další ofenzivní hráč Bony Wilfried, který nahradil obránce Hada. Do sparťanské ofenzivy se však začala vkrádat křeč.

Když se v nastaveném čase neprosadil ve velké šanci Bony Wilfried, oba týmy se rozešly dělbou bodů.

Belaid dvěma góly nastartoval Slavii

Zaváhání Sparty dokázali využít fotbalisté Slavie. Bezradný Zlín porazili díky vydařenému prvnímu poločasu 3:0 a na vedoucí Spartu už ztrácí jen bod.

Slávisté začali na jihu Moravy aktivněji, ale do žádné výraznější šance se dlouho dostat nedokázali. Domácího gólmana neohrozili ani z přímého kopu z pravé strany po faulu Pennera těsně před pokutovým územím.

Zlínský bek mohl být navíc rád, že neviděl druhou žlutou kartu. Stáhnutí pronikajícího Belaida si o to říkalo velmi hlasitě.

Tuniský záložník si ovšem všechno vynahradil o chvíli později. Obránci mu nechali nepochopitelně mnoho prostoru a Belaid z pětadvaceti metrů vyslal na domácí branku parádní střelu, na kterou neměl Baránek sebemenší šanci - 1:0.

Zlínští mohli o chvíli později vyrovnat, ale Zbožínek z dobré pozice hlavičkoval přesně do míst, kde stál připravený brankář Vaniak.

Radost Slávistů ze vstřeleného gólu.
Radost Slávistů ze vstřeleného gólu. | Foto: Ondřej Besperát

A Slavia mohla ve 34. minutě slavit podruhé. Z rychlého protiútoku napálil z voleje míč do sítě znovu fantasticky Tijani Belaid a hosté vedli už 2:0.

Zlín působil naprosto bezradně a Slavia udeřila do dezorientované obrany potřetí. Belaid posunul míč Toleskimu a ten z hranice vápna překonal bezmocného Baránka.

Ve druhé půli se Pražané už nikam nehnali, navíc dvacet minut před koncem viděl druhou žlutou Penner a Zlín dohrával o deseti.

V dresu domácích předvedl solidnější výkon snad jen Šmahaj, který dvěma dalekonosnými střelami vystrašil Vaniaka, ale to bylo ze strany Jihomoravanů všechno.

Skóre se neměnilo ani po bombě Necida čtvrt hodiny před koncem. Míč sice po Baránkově teči skončil v síti, ale asistent rozhodčího signalizoval ofsajd.

Slávisté si tak připsali další výhru a díky zaváhání Sparty se zařadili na druhé místo tabulky jen o bod za svým letenským rivalem.

AC Sparta Praha - FK Teplice 0:0
Rozhodčí:
Franěk - Chytil, Ubias. Diváci: 6957. ŽK: 61. Voříšek,  68. Kladrubský,  75. Slepička -  57. Klein.
Sparta: Kozáčik - Kladrubský, Voříšek, Řepka, Had (78. Wilfried) - Kulič, Kisel, Hušek, Matušovič - Došek (67. Kušnír), Slepička.
Teplice: Belic - Vidlička, Klein, Rosa, Matula - Stožický (70. Štohanzl), Sabou, Ljevakovič, Doležal - Mareš (80. Vachoušek), Jun (66. Smejkal).

FC Tescoma Zlín - SK Slavia Praha 0:3 (0:3)
Branky: 26. a 35. Belaid, 43. Toleski. Diváci: 4 505. Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík. ŽK: 23. Penner,  36. Malár,  48. Kroča -  31. Krajčík,  40. Brabec. ČK: 69. Penner.
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Penner - Malcharek (58. McQuilkin), Zúbek, Šmahaj, Malár - Žůrek (58. Bača), Vyskočil (74. Malý).
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Jarolím (76. Šmicer), Belaid, Tavarez (64. Volešák), Švento - Necid, Toleski (73. Ivana).