Sparta i popáté doma vyhrála a vede ligu už o pět bodů

20. 9. 2013 22:20
Fotbalisté pražské Sparty i popáté v této sezoně vyhráli v Gambrinus lize na svém hřišti, když v 9. kole porazili Slovácko 4:1.
David Lafata se sice proti Slovácku netrefil, Sparta však díky povedenému úvodu a závěru vyhrála 4:1.

Praha - Fotbalisté pražské Sparty i popáté v tomto ročníku Gambrinus lize vyhráli na svém hřišti, když v 9. kole porazili Slovácko 4:1.

Sparta, která zdolala tým z Uherského Hradiště už podvanácté za sebou, tak po osmé výhře v ročníku zvýšila minimálně soboty svůj náskok v čele tabulky na druhou Plzeň na pět bodů.

Letenští sice už po 14 minutách vedli po gólech Hušbauera a Krejčího 2:0, jenže po snížení Kerbra v úvodu druhé půle se až téměř do závěru utkání o výhru třásli. Až v závěrečné desetiminutovce ji pojistili Brabec s Bednářem.

Sparta v úvodu soupeře zaskočila

Ve středu obrany Sparty dostal vedle Holka znovu šanci mladík Brabec, který si v minulém utkání se Znojmem připsal první ligový gól.

Na svou obnovenou premiéru v nejvyšší soutěži si naopak musí počkat zkušený zadák Ujfaluši, který nebyl ani na lavičce. Hostům zase chyběli disciplinárně potrestaní kapitán Trousil a další bek Kubáň.

Bezbrankový stav vydržel na Letné jen čtyři minuty. Brabec našel před brankou Hušbauera, který si připravil pozici a suverénně propálil gólmana Melichárka. Reprezentační záložník si připsal již šestý ligový gól v sezoně.

Dominující sparťané ve 14. minutě přidali stejně jako minulé kolo proti Znojmu druhou branku. Na Kadeřábkův centr z pravé strany nezareagoval Rada a hlavičkující Krejčí lehce zakončil.

Slovácko bylo další hodinu lepší

Slovácko o sobě dalo poprvé výrazněji vědět ve 28. minutě, když po Ondřejkově akci napálil Daníček břevno.

Hosté začali druhý poločas lépe. Pět minut po pauze Valentův přímý kop vytáhl Vaclík, o minutu později už ale inkasoval. Košúta sice ještě zblízka vychytal, na Kerbrovu dorážku však už nestačil.

V 66. minutě mohl Spartě vrátit dvoubrankový náskok Lafata, ale po ideální Krejčího centru selhal v souboji s Melichárkem. Domácí kapitán pak po standardní situaci přestřelil hlavou.

Na druhé straně odmítl vyrovnání Volešák, který z pravé strany tvrdou ranou nejprve přestřelil a pak jeho hlavičku vyrazil Vaclík na roh.

Sparta se uklidnila až v závěru

Sparta uklidnila své fanoušky až dvěma góly v závěrečné desetiminutovce.

Melichárek přízemní střelu Krejčího vyrazil před sebe, odkud zakončil Brabec a tři minuty před koncem pak velkou chybu brankáře Slovácka potrestal krátce po příchodu z lavičky Bednář.

Výsledek 9. kola:

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)

Branky: 5. Hušbauer, 14. Krejčí, 81. Brabec, 87. Bednář - 51. Kerbr. Rozhodčí: Jech - Urban, Pilný. ŽK: Hušbauer - Daníček, Rada. Diváci: 6612.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Vacek (86. Konaté) - Dočkal (80. Matějovský), Hušbauer, Krejčí - Lafata (83. Bednář). Trenér: Lavička.
Slovácko: Melichárek - Mezlík, Košút, Rada, Reinberk - Daníček - Volešák, Valenta, Havlík (71. Trávník), Kerbr - Ondřejka. Trenér: Habanec.

1. Sparta 9 8 1 0 25:6 25
2. Plzeň 8 6 2 0 21:6 20
3. Liberec 8 6 1 1 10:7 19
4. Teplice 8 5 2 1 21:9 17
5. Mladá Boleslav 8 4 3 1 16:6 15
6. Dukla 8 3 3 2 12:7 12