22. 3. 2008 19:39
Sparta - Jablonec 1:0, Ostrava - Žižkov 3:0
Fotbalisté Sparty jsou v čele ligy
Fotbalisté Sparty jsou v čele ligy | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sparty doma porazili Jablonec 1:0 a minimálně do pondělí se dostali do čela tabulky. Pátý gól Andreje Keriče pomohl Liberci k další výhře. Díky střelci Václavu Svěrkošovi se z vysokého vítězství raduje Baník Ostrava.

Sparťané vyhráli gólem ve formě hrajícího Miroslava Slepičky. Přes velkou převahu nakonec zvítězili jen 1:0 a opět vyvinuli tlak na do soboty vedoucí Slavii. Momentálně jsou před ní v tabulce o jeden bod.

Sobotní zápasy jsme sledovali on-line ZDE

Přitom mnoho nechybělo a domácí mohli hned v úvodu zápasu prohrávat. Hostující Straka se po Řepkově zaváhání dostal do velké šance, jenže netrefil branku.

Pak už byly k vidění rušné momenty téměř jen před brankou jabloneckého brankáře Špita.

Po čtvrthodině hry pak padl jediný gól zápasu. Kadlecův přetažený centr vrátil před branku Vacek přesně na Miroslava Slepičku, který nedal gólmanovi šanci.

A Slepička se mohl záhy trefit znovu. Nejprve však v nadějné pozici přestřelil branku. A pak po akci Horvátha s Vackem jen nastřelil obránce.

Po přestávce se v nadějné pozici po Jeslínkově pasu netrefil Matušovič.Krátce na to se konečně zapotil také brankář Grigar, jenž zlikvidoval šanci jabloneckému Valentovi.

V poslední čtvrthodině měl šanci na zvýšení vedení ještě Kadlec a Jeslínek, ale neuspěli.

Svěrkoš oslnil Bazaly

Na momentálně druhou Slavii se na rozdíl sedmi bodů dotáhla po výhře nad  Žižkovem 3:0 aktuálně třetí Ostrava, která si tak spravila chuť po zaváhání v Olomouci.

Václav Svěrkoš řádil na Bazalech
Václav Svěrkoš řádil na Bazalech | Foto: Ondřej Besperát

A velkou zásluhu na jasném vítězství má útočník Václav Svěrkoš, jenž se po návratu po karetním trestu předvedl ve vynikající formě, když sám vstřelil dva góly.

První Svěrkošovu nebezpečnou akci zlikvidoval po deseti minutách hry brankář Bartalský. Za dvě minuty nastřelil ostravský kanonýr pro změnu tyč.

Poprvé se mohl radovat až deset minut před přestávkou. Střelci dne přepustil míč Magera a Svěrkoš po elegantní otočce prostřelil gólmana.

A těsně před poločasovým hvizdem mohl vést Baník o dvě branky. Jenže žižkovský Labant parádně vystihl přihrávku Magery na Svěrkoše.

Ale domácí nemuseli dlouho smutnit. Po změně stran znovu varoval hosty ranou do tyče Magera, ale po hodině hry už vstřelil uklidňující gól Rajtoral, pro něhož vypracoval gól, kdo jiný než, Václav Svěrkoš.

Parádní představení uzavřel ostravský forvard dvacet minut před koncem, když tentokrát využil přihrávku od Otepky a dal gól na konečných 3:0.

Kerič zase skóroval

V prvním sobotním zápase potvrdil skvělou jarní sérii Liberec, jenž se po výhře 2:1 nad Olomoucí vyškrábal už na prozatímní šesté místo.

Andrej Kerič.
Andrej Kerič. | Foto: fcslovanliberec.cz

A znovu měl na vítězství zásluhu chorvatský útočník Andrej Kerič, jenž popáté nastoupil v základní sestavě a vstřelil pátý gól.

Slovan sice prohrával pod Ještědem už v čtvrté minutě, když Bajer nachytal brankáře Zlámal střelou k tyči z přímého kopu.

Ale do poločasu bylo vyrovnáno. Kerič využil zaváhání domácích v obraně, vystřelil podél Drobizse a Heidenreich si nešťastně srazil míč do vlastní sítě.

Kerič měl ještě jednu šanci, ale nakonec rozhodl až pět minut před koncem zkušený Jan Nezmar, který skóroval do odkryté branky po vyražené střele Dočkala.

Sparta Praha - FK Jablonec 1:0 (1:0)