Sparta je zpět! Lafata hattrickem smetl Mladou Boleslav

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 5. 2013 20:46
Pražská Sparta porazila Mladou Boleslav a je zpět ve hře o mistrovský titul. Na Viktorii Plzeň ztrácí už zase jen dva body.
Fotbal, Gambrinus liga, Sparta - Mladá Boleslav: Jiří Jarošík - Martin Nešpor
Fotbal, Gambrinus liga, Sparta - Mladá Boleslav: Jiří Jarošík - Martin Nešpor | Foto: CPA

Praha - Souboj o ligový titul je znovu otevřený! Pražská Sparta využila domácí prohry Plzně se Slavií, smetla Mladou Boleslav 4:0 a snížila náskok Západočechů znovu na dva body.

Na výhře letenských se hattrickem podílel nejlepší střelec Gambrinus ligy David Lafata. Další gól přidal stoper Jiří Jarošík.

Sparta měla jasnou převahu

Na střely 15:3 (10:0 ve střelách na branku), držení míče 64-36 procent, na rohy pak 7:3. O převaze nejen gólové pražské Sparty nad Mladou Boleslaví o nedělním večeru na Letné nemohlo být pochyb.

Přesto dlouho trvalo, než ji začali domácí proměňovat i gólově. V prvním poločase se totiž hrál spíše fotbal od vápna k vápnu, jedinou větší příležitost si vypracoval po kolmici Matějovského rychlonožka Kadlec, Miller ale poprvé předvedl své umění.

To ale nestačilo na hlavičku kanonýra Lafaty, kterého ve druhé nastavené minutě první půle našel na malém vápně Krejčí, a domácí vedli 1:0. "Pro Spartu to byl důležitý gól, myslím si ale, že nás definitivně zlomil až ten druhý," pronesl po zápase v rozhovoru pro televizi FANDA kouč hostí Minář.

Uklidnění pro domácí přinesla druhá branka

Ten přišel v 62. minutě. Ševinský fauloval na hranici vápna Hušbauera a zaplatil za to nejen sám žlutou kartou, ale i tým obdrženým gólem - Vácha našel totiž nadýchaným bochánkem hlavu Jarošíka a ten jej poslal nekopromisně do sítě.

Hosté následně prostřídali sestavu, ze hřiště odešel žlutý hříšník i opětovně zraněný Chramosta a hru hostí vabank hoši v "rudém" ztrestali dalšími dvěma góly, kterými završil Lafata hattrick a dvacítku branek v letošním ligovém ročníku.

Lafata byl za hattrick rád, vědu z něj nedělal

Nejprve jej našel kolmicí Hušbauer, následně v rychlém kontru opět dvorní nahravač Krejčí. "Jsem rád, že jsem ty góly dal, byly to dobré centry od mých spoluhráčů, což nám v minulých zápasech chybělo," okomentoval své trefy opět skromně kanonýr Sparty.

Další branky již domácí do sítě psychicky a hlavně zdravotně zdecimovaného soupeře nepřidali, přestože především Přikryl a Kadlec k tomu měli téměř stoprocentní přiležitosti.

27. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 4:0 (1:0)

Branky: 45., 73. a 89. Lafata, 62. Jarošík. Rozhodčí: Franěk - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Ševinský (Boleslav). Diváci: 8152.

Sparta: Vaclík - Vidlička (76. Kadeřábek) Švejdík, Jarošík, Hybš - Vácha, Hušbauer (80. Čermák) - Kadlec (82. Přikryl), Matějovský, Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Boleslav: Miller - Bořil, Kúdela, Ševinský (76. Smejkal), Šírl - Opiela, Ščuk - Ondřejka (67. Sloboda), Chramosta (53. Štohanzl), Sivrič - Nešpor. Trenér: Minář.

1. Plzeň 27 18 5 4 49:19 59
2. Sparta 27 17 6 4 47:20 57
3. Liberec 27 14 5 8 40:31 47
4. Olomouc 27 12 8 7 36:26 44
5. Jablonec 27 11 9 7 45:39 42
6. Dukla 26 9 12 5 41:29 39