25. 10. 2008 19:03
Sparta - Příbram 3:0
Sparťané si konečně mohli užít radost z vítězství.
Sparťané si konečně mohli užít radost z vítězství. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalová Sparta si může alespoň na chvíli oddechnout. Ve druhém utkání pod novým koučem Josefem Chovancem konečně zvítězila - na Letné rozstřílela Příbram 3:0.

Zapas jsme sledovali minutu po minutě

Pražany nasměroval ke tříbodovému zisku proměněnou penaltou už v prvním poločase Karol Kisel, po něm se trefili ještě Kladrubský a Vacek a fanoušci mohli po čtyřech zápasech bez výhry naplno slavit.

Sparta se hnala za úspěchem od začátku zápasu, ale Kisel v osmé minutě ve své šanci po centru Kroba netrefil míč vůbec dobře.

Pak se o slovo hlásili hosté. Mišun ovšem bombou z voleje trefil na malém vápně jen Vacka, následná střela Tarczala skončila metr vedle Blažkovy brány.

Ve 23. minutě ale udeřili Letenští. Kulič obloučkem našel Zemana, ten se prosmýkl kolem Plašila, který sparťanského útočníka fauloval. Nařízenou penaltu tvrdou ranou proměnil Kisel a Sparta vedla 1:0.

Příbramští neskládali zbraně, jenže Mišun trefil jen před brankou stojícího Kúdelu. V závěru poločasu pak domácí zatlačili soupeře na jeho půlce. Kúdelův centr ještě obránci odvrátili na roh, ale standardní situace se jim stala osudnou.

Zeman našel centrem zcela volného Kladrubského, který v klidu zvýšil náskok. Svěřenci Jozefa Chovance vtrhli na Středočechy i ve druhé půli a po sérii šancí přidali i uklidňující třetí trefu.

Karol Kisel dostal přesnou kolmici, po které obešel gólmana Slavíka a předložil míč před prázdnou branku Kamilu Vackovi - 3:0.

Před necelými šesti tisíci diváky pak už vládli zápasu jen domácí. Další branku sice už nepřidali, ale to jim vadit nemuselo a po sérii bídných výkonů si mohli vychutnat potlesk fanoušků.

Výsledek:
AC Sparta Praha - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)
23. Kisel (z penalty), 43. Kladrubský, 56. Vacek. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Teuber. Diváci: 5 824.
Sparta: Blažek - Krob, Kladrubský, Voříšek, Kúdela - Zeman (V.Kadlec), Hušek, Vacek, Kulič (69. Holenda), Kisel (57. Berger) - Slepička.
Příbram: Slavík - Mišun (73. Tomašák), Tarczal, Pleško, Huňa, Müller, Nohýnek, Costa (46. Borek), Plašil, De Oliveira (75. Štochl), Klesa.