Sparta má v jedenáctce kola Evropské ligy Bičíka, Costu a Krejčího

18. 3. 2016 17:05
Sparta má v ideální jedenáctce čtvrtečního kola Evropské ligy brankáře Davida Bičíka, obránce Costu a ofenzivního záložníka Ladislava Krejčího. Nomiaci zveřejnily stránky zveřejnil server uefa.com.
Ladislav Krejčí.
Ladislav Krejčí. | Foto: Reuters

Nyon - Fotbalisté pražské Sparty po čtvrteční výhře 3:0 v odvetě osmifinále Evropské ligy na půdě Lazia Řím a postupu do čtvrtfinále ovládli sestavu hracího kola soutěže, kterou dnes zveřejnil server uefa.com. Letenští mají v ideální jedenáctce jako jediní hned tři zástupce, a to brankáře Davida Bičíka, obránce Costu a ofenzivního záložníka Ladislava Krejčího.

Čtyřiatřicetiletý Bičík byl vybrán proto, že hned v první minutě zlikvidoval velkou šanci Lazia a celkově si poradil se sedmi střelami soupeře na branku. Byl oceněn i za to, že chytal s vykloubeným prstem.

Sparta podle uefa.com nikdy nevypadala v defenzivě příliš jistě, ale v Římě si počínala v obraně až na pár výjimek výborně. Za lídra zadních řad byl označen třicetiletý zimbabwský bek Costa.

Krejčího server UEFA ocenil za chytrou asistenci u vedoucí branky Bořka Dočkala a elegantní koncovku při druhém gólu. Reprezentační záložník technickou nepříliš tvrdou přízemní střelu umístil naprosto přesně k tyči a ve dvanácté minutě zvýšil na 2:0. Podle uefa.com navíc třiadvacetiletý středopolař vynikal i velkou energií a zaujetím pro hru.