Sparta? Marné sliby a strach. Hašek: Je to zklamání

5. 8. 2009 7:30
Spartě se nepovedlo hrát fotbal i dopředu
Zadumaný Martin Hašek
Zadumaný Martin Hašek | Foto: Martin Jůzek

Atény (od zvláštního zpravodaje Aktuálně.cz) - Rozhodčí odpískal konec zápasu a fotbalisté pražské Sparty klesli únavou i zklamáním na hřiště. Právě se rozplynul jejich sen o postupu do Ligy mistrů.

Proti tomu ostře konstrastoval pohled na jásající publikum i hráče Panathinaikosu. Řecký velkoklub byl stejně jako před rokem nad síly letenského celku.

"Je to obrovské zklamání," přiznal na pozápasové tiskové konferenci Martin Hašek, asistent hlavního trenéra Jozefa Chovance.

Čtěte dále: Zázrak se nekonal. Spartě v pekle utekl postup

Před úterním utkáním, které skončilo porážkou 0:3, sliboval, že Sparta nebude chtít jen bránit. Tvrdil, že při každé možnosti jeho svěřenci zaútočí. Omyl. Český vicemistr až na šance ze závěrečných minut skoro nic nepředvedl.

"Museli jsme nastoupit s jedním útočníkem, protože se nám zranil Holenda. Další varianty nemáme vyzkoušené, dvojice Bony Wilfried a Alexander Prudnikov se nám neosvědčila proti Bohemians," vysvětloval Hašek.

Ale vysvětlit, proč se útočník z Pobřeží slonoviny bil sám proti třem bekům? To nemohl. Stejně jako to, proč hluboká defenziva neznamenala úspěch. Obranný val o devíti hráčích se snažil, seč mohl, ale nakonec inkasoval v samém závěru první půle.

"To považuji za klíčový okamžik pro vývoj utkání. Když v 45. minutě zahrává soupeř standardní situaci, tak musíte být maximálně koncentrovaní. Nebyli jsme, hráče jsme nepokryli," poznamenal smutný kouč krátce po skončení duelu.

Zápas jsme ON-LINE ZDE

Když se Panathinaikos dostal do vedení, uklidnil se, zato Sparta se začala ještě více bát, což se dá vzhledem k padesátitisícovému kotli na olympijském stadionu pochopit.

Hektický závěr nestačil

Po přestávce domácí přidali plyn, což přineslo jejich zvýšení na 2:0. A tento výsledek od 54. minuty znamenal, že postupuje právě řecký klub. Do konce se na tom nic nezměnilo.

"Okamžitě jsme nasadili druhého útočníka a dál střídali, abychom zvýšili sílu ofenzivy. Naše snažení vyvrcholilo těsně před koncem, kdy byl Kalouda v myslím stoprocentní šanci. Kdyby dal za stavu 2:0 gól, tak by asi znamenal postup," dodal.

Čtěte více: Zase odstranil Spartu. Trenér Řeků ale stejně trucoval

Jenže člen stříbrné dvacítky z mistrovství světa tentokráte selhal. Na rozdíl od zápasu na Letné, kdy v závěru upravil výsledek na 3:1, se mu nepovedlo zamířit mezi tři tyče a jeho rána šla těsně vedle.

A poté to zkoušel i brankář Blažek, nicméně kýžený gól hosté v Aténách nevstřelili. "Závěr byl opravdu hektický," konstatoval Hašek.

Ale Sparta chce rychle zapomenout. Vyřazení, zvláště tímto způsobem, sice bolí, nicméně ještě neznamená konec v evropských pohárech. Letenští si zahrají alespoň poslední předkolo Evropské ligy.

"Máme mladé a prespektivní mužstvo. Věřím, že nás čeká ještě spousta vítězství," uzavřel Martin Hašek. Jeho svěřenci budou zklamání vyběhávat hned ve středu dopoledne na tréninku a poté o víkendu v dalším ligovém zápase proti Příbrami.