reklama

Sparta nepustí na Ostravu nikoho bez uvedení jména

Sparta na podzim podlehla Baníku Sparta na podzim podlehla Baníku autor: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Fanoušci Sparty i Ostravy musejí potvrdit své jméno

Praha - Chcete na ligový fotbal mezi pražskou Spartou a Baníkem Ostrava? Potom se připravte na bezpečnostní opatření, s nimiž se fanoušci setkali už v několika jarních zápasech.

Hlavní změnou oproti podzimu je vydávání vstupenek jen na jméno.

Při nákupu sice nebudou zájemci o lístky potřebovat osobní doklad, ale při vstupu na stadion bude nutný občanský průkaz. Pravidla prodeje vstupenek, který začíná 22. dubna, oznámil v pondělí mluvčí klubu Ondřej Kasík.

Čtěte také: Kroupy, nadávky a podvod. Sparta prodávala na derby

Na zápas s Ostravou se vztahuje stejně jako na dvě předchozí utkání s Libercem a Plzní trest disciplinární komise svazu, na jehož základě nemohou být prodávány vstupenky do prostorů za oběma brankami.

Kapacita se tak snížila na jedenáct tisíc míst, přesný výčet sektorů klub uvádí na svém webu.

Stejně jako v předchozích případech mohou majitelé permanentních vstupenek ze zavřených sektorů vyměnit své vstupenky a sledovat zápas z jiného sektoru, nebo jim bude vrácena poměrná část vstupného.

Čtěte více: Sparta pyká: Zaplatí čtvrt milionu a uzavře ´kotel´

Prodej jednotlivých vstupenek na zápas s Ostravou začne pro sparťanské fanoušky ve středu 22. dubna, přednost dostanou jako v případě venkovního zápasu se Slavií majitelé permanentek.

"Na jednu permanentku přitom bude možné zakoupit maximálně pět vstupenek, ovšem s tím, že nákupčí předloží seznam se jménem, příjmením a datem narození všech, pro něž lístky kupuje," uvedl Kasík.

Při nákupu vstupenek přitom nebude třeba předkládat občanské průkazy, zatímco při vstupu na stadion ano.

"A údaje na nich se musejí shodovat s údaji na vstupence. Pokud tomu tak nebude, fanoušek nebude do AXA Areny vpuštěn," dodal mluvčí, podle kterého Sparta v prodeji nevydá jedinou vstupenku, na níž nebude jméno, příjmení fanouška a datum jeho narození.

Pokud majitelé sparťanských permanentních vstupenek nevyprodají stadion, bude od středy 29. dubna otevřen volný prodej vstupenek, na nějž se budou vztahovat stejná pravidla jako na prodej majitelům permanentních lístků.

V den utkání již nebudou pokladny otevřeny. Vstupenky do sektoru vlajkonošů hostí potom distribuuje Baník Ostrava.

reklama