Sparta nezvládla generálku. Rennes nedala ani gól

23. 7. 2008 21:16
Sparta - Rennes 0:2
Sparta prohrála s Rennes 0:2
Sparta prohrála s Rennes 0:2 | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Fotbalisté pražské Sparty nestačili ve středu na francouzské Stade Rennes. V posledním přípravném zápase před začátkem nové sezony prohráli na Letné 0:2.

Trenér Vítězslav Lavička poslal na hřiště téměř nejsilnější sestavu.

Tolik diskutovanou otázku na místě stopera vyřešil nový kouč zařazením Štěpána Kučery. Zraněného Blažka nahradil Kozáčik, a tak překvapením bylo pouze složení útočné dvojice. Na hrotu dostali důvěru Bono Wilfried a Miroslav Slepička.

Čtěte dále: Sparta jako Arsenal. Bude hrát ve žlutém dresu

Jenže po úvodním oťukávání zazmatkoval obránce Kadlec, jenž zastavil unikajícího Marveauxe. Byla z toho penalta! Bývalý klub Petra Čecha dostal do vedení Leroy.

Sparťany inkasovaný gól neposlal do kolen. Pokračovali v aktivní hře, při níž se diváci nenudili. Nově složené ofenzivní duo mělo dvě šance na vyrovnání, ale příležitosti z devatenácté i jednatřicáté minuty zůstaly nevyužity.

Rennes přes mírnou pasivitu udrželo náskok až do konce poločasu. Podobně začalo i druhé dějství. Sparta vystřídala, když Kladrubského nahradil Kušnír. Měla převahu, ale její útoky kazila stále přítomná letní nepřesnost.

Potom přišel povedený útok francouzského celku. Míč se po rychlé akci po hodině hry dostal k Moreirovi. Hostující hráč zvolil chytrý oblouček, na který Kozáčik u tyče nemohl dosáhnout - 0:2.

Lavička hned zkusil posílit útok, ale Holenda ani Došek se až do konce utkání neprosadili. Z nezařazení Kuliče lze soudit, že právě s bývalým reprezentantem se pro nadcházející sezonu nepočítá.