Sparta obhájila domácí pohár. Liberec padl v penaltách

13. 5. 2008 19:04
Slovan Liberec - Sparta Praha 0:0 3:4np
Kapitán Sparty Tomáš Řepka vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu Liberce.
Kapitán Sparty Tomáš Řepka vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu Liberce. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Fotbalisté Sparty obhájili Pohár českomoravského fotbalového svazu, když v úterním finálovém utkání po remíze 0:0 přetlačili Liberec na pokutové kopy 4:3. Rozhodující penaltu  proměnil Michal Kadlec.

Oba týmy začaly samotné utkání na Strahově velmi aktivně a diváci mohli od úvodních minut sledovat velmi bojovné klání. Už v osmé minutě se dostal k prvnímu ohrožení liberecké branky Petr Voříšek, ale jeho tvrdou střelu vyrazil pozorný Hauzr.

Do sparťanské obrany se vrátil po vypršení dvojzápasového trestu Tomáš Řepka a i on vzápětí přihlížel, jak si na centr Dočkala šikovně naběhl Nezmar. Ten, ačkoliv nebyl nikým tísněn, však svou hlavičkou minul.

Ve třinácté minutě se pak dostal po Voříškově centru do obrovské šance i Pavel Horváth, ale z malého vápna libereckou svatyni přestřelil.

Tempo zápasu pak v dalších chvílích upadlo a jedinou změnou se tak stalo střídání zraněného Sivoka za Kladrubského.

Nový muž na hřišti následně zahrozil v závěru první půle, kdy sice obelstil jednoho z obránců, ovšem svou následnou střelou přestřelil.

Pražané pokračovali v ohrožování Hauzrovy branky i ve druhé části. Znovu na sebe upozornil agilní Pavel Horváth, jehož dobře zahraný rohový kop musel liberecký gólman s vypětím všech sil vyrážet.

Obrana Slovanu měla práci i o chvíli později, kdy ji nebezpečným centrem na Holendu zaměstnal pro změnu Jiří Jeslínek.

Svěřenci Ladislava Škorpila se k šancím dostávali jen velmi zřídkakdy, a tu největší měl po Kadlecově chybě zřejmě Kerič, jenže sám před Poštulkou ani nevystřelil.

A když pak na druhé straně neuspěli ani Matušovič s Horváthem, spěl zápas do penaltového rozuzlení. To mohl ještě v nastaveném čase odvrátit hlavičkou liberecký Matula, ale proti němu zasáhl jistý Poštulka.

Následné pokutové kopy pak před zraky reprezentačního trenéra Karla Brücknera dopadly lépe pro Spartu. Smutným hrdinou se stal Bořek Dočkal, jenž selhal v páté sérii. Naopak Michal Kadlec zaváhání nedopustil a zajistil tak letenskému celku pohárový triumf.