reklama

Sparta odloží rudou, proti Mladé Boleslavi nastoupí v černém

Fotbalisté Sparty nastoupí proti Mladé Boleslavi v černých retro dresech. Fotbalisté Sparty nastoupí proti Mladé Boleslavi v černých retro dresech. autor: AC Sparta Praha
Speciální edici černých retro dresů s velkým bílým "S" navléknou fotbalisté Sparty v sobotním ligovém utkání s Mladou Boleslaví.

Praha - Speciální edici černých retro dresů s velkým bílým "S" navléknou fotbalisté Sparty v sobotním ligovém utkání s Mladou Boleslaví. Chtějí tak dodat důstojný rámec 120. výročí založení letenského klubu, které Pražané na etapy slaví už od minulého týdne. Dresy jsou určené výhradně pro duel s Boleslaví, pak půjdou do veřejné dražby, v níž budou k mání za vyvolávací cenu 1000 korun.

Sparťané chtějí vyjádřit respekt k historii a zakladatelům klubu, kteří právě v černých dresech v roce 1893 odehráli ještě pod názvem AC Královské Vinohrady své vůbec první utkání. Tradiční rudou barvu na dresech začala Sparta vyznávat až od roku 1906.

V černém už sparťané trénovali

"Snad nám černé dresy přinesou štěstí a budou vítězné," doufal kapitán týmu David Lafata před duelem s Boleslaví, do nějž půjde Sparta jako lídr ligové tabulky.

Zbrusu nové dresy mají jednoduchý design: fotbalistům se na hrudi skví velké bílé písmeno S, na zádech je jenom číslo a úplně chybí jmenovka. Brankář Tomáš Vaclík vyběhne na hřiště v zeleném trikotu s bílým "eskem" na prsou.

Černá barva je pro Spartu nezvyk, ve venkovních zápasech letenští používají žluté dresy. "Také jsme dnes v černém trénovali, abychom v sobotu nenahrávali soupeři," žertoval obránce Mario Holek.

Představí se i s nově narostlými kníry

Sparťané, kteří se proti Boleslavi představí i v nově narostlých knírech odkazujících na charitativní projekt Movember, ihned po utkání dresy odloží. Všichni hráči základní jedenáctky je totiž vzápětí předají do veřejné dražby na portálu idnes.cz s vyvolávací cenou tisíc korun. Dražba odstartuje v pondělí v 9:00.

Představení retro dresů není jedinou akcí spojenou se sobotním zápasem. Fanoušci si mohou zakoupit také limitovanou edici kalendáře s podpisy všech hráčů i realizačního týmu. Kalendáře stojí symbolických 1893 korun a výtěžek z prodeje půjde do nadačního fondu klubu, který podporuje své bývalé hráče.

Sparta nabízí pamětní medaile

Sparta také při příležitosti oslav výročí nabízí tři druhy pamětních medailí, které připravila ve spolupráci s Českou mincovnou. Zlatá uncová medaile vyjde na 49.900 korun a v omezeném množství je jich k dispozici pouze 120 kusů. Stříbrných medailí je připraveno 1893 kusů a zájemce za ně zaplatí 1750 korun. Pozlacených medailí se vyrobilo 3000 kusů a jedna stojí 490 korun.

Těsně před utkáním s Mladou Boleslaví Sparta na hřišti také představí svoji Železnou jedenáctku složenou z klubových legend, která byla vyhlášena při středečním galavečeru. Zástupci klubu také přijmou gratulace od svých protějšků z hokejové Sparty, která pro změnu v prosinci slaví 110. výročí svého založení.

reklama