Sparta opět vyhrála a jde dál. Dohrávala však o devíti

4. 8. 2010 22:30
Lech Poznaň - Sparta Praha 0:1, celkově 0:2
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté Sparty Praha zvítězili v odvetě 3. předkola Ligy mistrů nad Lechem Poznaň 1:0.

Jedinou branku utkání vsítil Jiří Kladrubský, když proměnil penaltu nařízenou za faul na Kadlece.

Jelikož stejným výsledkem vyhráli sparťané i doma, postupují do play off kvalifikace o prestižní soutěž. Soupeře se dozví v pátečním losu.

V další fázi se však bude muset obejít bez Sionka a Matějovského, kteří se v závěru zápasu nechali zbytečně vyloučit.

Utkání Lech - Sparta jsme sledovali živě ZDE
Chovancovi se ulevilo. Sestavu pošle v plné síle
Fanoušci Sparty v Polsku?Proti přesile jako u Thermopyl
Chovanec: Hrát na staveništi? Kéž by se stavělo u nás
Sionko slibuje: Na zadek si z polských fandů nesedneme

I přes předzápasové pochyby se Sparta představila před vynikajícím poznaňským publikem v nejsilnější možné sestavě. Z ohrožených hráčů nakonec nechyběl Kucka, Matějovský ani Wilfried.

Ovšem byli to domácí, kdo zahrozil jako první. A nechybělo málo a polský mistr by šel dokonce do vedení. Jenže Arboledovu hlavičku ve 4. minutě zastavila tyč Blažkovy svatyně. O chvíli později kontroval na druhé straně povedeným přímým kopem Matějovský. Kotorowski se musel po jeho zatočené střele pořádně natahovat.

Gól z penalty, šarvátky i červené karty

Poté však hra začala zabředávat do průměrné podívané. Hrbolatý terén i pozorné obrany toho příliš vymyslet nedovolovaly. Naopak už v první půli se objevovaly nesportovní rozmíšky, v nichž si liboval především poznaňský Arboleda. Hlavní sudí Fautrel proto raději nastolil přísný metr, čehož v pozdější fázi určitě nelitoval.

Těsně před přestávkou se domácí ještě jednou postarali o pořádný vzruch před Blažkem. Peszko poslal do ohně střílený centr, který se na malém vápně jen se štěstím neujal.

Brzy po změně stran přišel rozhodující moment. Kadlec při rozehrávce Lechu vytrvale obtěžoval Bosackeho, který sparťanského záložníka pustil na svoji úroveň a vlastní nešikovností fauloval. K nařízené penaltě se postavil Kladrubský a z několika kroků bezpečně poslal Spartu do vedení.

Polský celek inkasovaná branka notně srazila, protože nyní už k postupu potřeboval vstřelit tři góly. Trenér Zielinski se snažil hru oživit nasazením Tshibamby a Stiliče, ovšem bez úspěchu.

Místo zajímavého závěru zápas vygradoval v nechutné představení plného unfair zákroků a potyček, což odnesli vyloučením domácí Bosacki a duo hostů Matějovský - Sionko.

To by mohlo Chovancův mančaft v dalším kole hodně mrzet.

Odveta 3. předkola Ligy mistrů:

Lech Poznaň - Sparta Praha 0:1 (0:0)
Branka:
50. Kladrubský z pen. Rozhodčí: Fautrel - Apelli, Gringore (všichni Fr.). ŽK: Wilk, Arboleda - Wilfried, Brabec, Řepka. ČK: 80. Bosacki - 80. Matějovský, 85. Sionko. Diváci: 14.000 (vyprodáno). První zápas 0:1, postupuje Sparta.

Poznaň: Kotorowski - Wojtkowiak (86. Kielb), Arboleda, Bosacki, Gancarczyk - Drygas (57. Stilič), Injac - Peszko, Wilk (53. Tshibamba), Krivec - Wichniarek. Trenér: Zielinski.
Sparta: Blažek - Kladrubský, Řepka, Brabec, Pamič - Hoheneder - Sionko, Kucka (75. Hejda), Matějovský, Kadlec (77. Žofčák) - Wilfried (90.+2 Lačný). Trenér: Chovanec.