21. 10. 2007 22:06
Svěřenci Františka Straky obrali Spartu o dva body
Libor Došek se v Budějovicích neprosadil
Libor Došek se v Budějovicích neprosadil | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Fotbalisté pražské Sparty opět ztratili. V 10.kole fotbalové Gambrinus ligy remizovali na půdě Českých Budějovic 1:1. Svěřenci bývalého letenského trenéra Františka Straky se dostali do vedení po tečované střele Jaroslava Černého. Alespoň bod zajistil hostujícím hráčům střídající Miroslav Slepička.

Do posledního nedělního zápasu vstoupily obě strany opatrně. Přesto už v 6. minutě se dostali do šance hosté. Po Kladrubského tečované přihrávce se vstříc brankáři Kučerovi hnal Marek Kulič. S nabídnutou šancí však naložil velmi zbrkle a jeho slabou střelu doprostřed branky kryl gólman Kučera.

To však bylo na dlouhou dobu vše. Diváci měli možnost sledovat spíše úpornou bitvu ve středu hřiště. Na kopačkách obou týmů se vyskytovalo až příliš mnoho nepřesností a tak se před oběma brankami nic vážného nedělo.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE:

Až ve 31. minutě se po faulu Koláře naskytla domácím nadějná standardní situace. K ní se postavil Jaroslav Černý a jeho střela, kterou před Poštulkou tečovalo několik hráčů, skončila těsně vedle tyče.

Řádění na Kladně: Fanoušci Bohemians neunesli prohru

Největší šance prvního poločasu se proto objevila až v nastaveném čase. Po rychlém brejku Sparty následovala přihrávka do vápna na kterou jen těsně nedosáhl Zabavník, přičemž následnou Kolářovu střelu zablokovali domácí obránci a s Doškovou dorážkou si zase poradil Kučera.

V druhé půli začaly padat branky

Do druhého poločasu vstoupili naopak lépe domácí a hned pár minut po zahájení hry se ocitl v obrovské šanci Mrkvička. Brankář Poštulka mu však včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a útočník domácích trefil jen sparťanského gólmana.

Budějovice se však ovšem dočkaly o chvíli později. Jaroslav Černý se postavil k dalšímu přímému kopu a jeho tvrdou střelu nechtěně usměrnil k tyči ve zdi stojící Miloš Brezinský.

Most si díky brance v závěru rozdělil body s Brnem

Spartu inkasovaná branka vyvedla z klidu a začala se více tlačit dopředu. Domácí však aktivní hrou nedávali Pražanům žádný prostor a tak si hosté moc šancí nevypracovali.

Teprve v 70. minutě se po rohovém kopu prosadil ve vzduchu tradiční letenský spasitel Libor Došek, ovšem jeho hlavičkou vytáhl skvělým zákrokem brankář Kučera.

Trenéra Michala Bílka nakonec od další prohry zachránilo střídání.

Komňackého premiéra v Jablonci: Sebral body Baníku

V 77. minutě se na hřišti místo  Karola Kisela objevil Miroslav Slepička a ten hned využil závaru před Kučerovou brankou, který nastal po Pospěchově střele.

Oba týmy se pak snažily zápas rozhodnout ve svůj prospěch. Nejblíže ke vstřelení rozhodující trefy měl v 89. minutě Libor Došek. Jeho střela z hranice vápna však proletěla těsně mimo a tak se oba týmy rozešly smírně.