Sparta padla na severu, do finále poháru má blíž Jablonec

16. 4. 2014 18:33
Jablonec má blízko do finále Poháru České pošty. Doma totiž porazil Spartu 3:1.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA

Jablonec - Pražská Sparta si na severu Čech výrazně zkomplikovala plánovaný zisk dvou tuzemských trofejí v jedné sezoně. V úvodním duelu semifinále Poháru České pošty totiž na hřišti Jablonce prohrála 1:3. V domácí odvetě, která se hraje za čtrnáct dní, tak bude muset dohánět dvoubrankovou ztrátu.

Sparta bez opor Lafaty a Costy inkasovala v první půli z hlavy Rossiho. Po obrátce zvyšoval na 2:0 pro domácí krásnou střelou Kopic. V závěru sice střídající Přikryl snížil, ovšem Čížek po parádní individuální akci pečetil na konečných 3:1.

"Udělali jsme chyby a to rozhodlo. Spoléhali jsme jen na fotbalovost, hosté byli lepší co se týče bojovnosti," uvedl po utkání v rozhovoru pro Českou televizi trenér Sparty Vítězslav Lavička. Dvě branky dal Jablonec po chybách reprezentačních záložníků Hušbauera a Dočkala.

Pražský tým vůbec poprvé v sezoně inkasoval v jednom utkání více než dvě branky. "Stále chceme postoupit dál, vyhrát doma o dvě branky pro nás samozřejmě není nic nemožného," dodal stoper Sparty Jakub Brabec.

"Věděli jsme, že musíme napadat rozehrávku Sparty a to se nám povedlo. Ovšem pořád je to jen poločas, v odvetě to nebudeme mít jednoduché. Nicméně výchozí pozici máme dobrou," poznamenal kouč Jablonce Roman Skuhravý.

Úvodní zápas semifinále fotbalového Poháru České pošty:

Baumit Jablonec - Sparta Praha 3:1 (1:0)

Branky: 34. Rossi, 69. Kopic, 85. Čížek - 82. Přikryl. Rozhodčí: Příhoda - Gallo, Pochylý. Bez karet. Diváci: 2368.

Jablonec: Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Rossi, Loučka - Kopic, Čížek, Jablonský (87. Třešňák) - Hubník (71. Doležal). Trenér: Skuhravý.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Mareček - Vácha - Dočkal (74. Schick), Hušbauer (80. Konaté), Matějovský, Krejčí - Juliš (46. Přikryl). Trenér: Lavička.