Sparta padla se Steauou 0:3, v přípravě prohrál i Liberec

6. 2. 2015 20:19
Fotbalisté Sparty - ilustrační foto
Fotbalisté Sparty - ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Susesi/Antalya - Fotbalisté Sparty ve druhém utkání na soustředění v Turecku propadli, když prohráli s rumunským mistrem Steauou Bukurešť jasně 0:3. Neuspěl ani Liberec, jenž bulharskému CSKA Sofia 2:3.

Za Pražany odehrál 55 minut testovaný Nizozemec Otman Bakkal, který zahodil největší šanci Sparty. Pro Letenské to byla druhá prohra z deseti zápasů v přípravě, předtím nestačili jen na PSV Eindhoven.

Steaua byla od začátku aktivnější, brzy nastřelila břevno, další šanci lapil brankář Miller, ale v 35. minutě už Rumuni udeřili. Zkušený stoper Kováč poslal špatnou malou domů, útočník Tucudean ji vystihl, obešel Millera a trefil prázdnou bránu.

Bakkal mířil jen nad branku

Sparta mohla srovnat v úvodu druhé půle, kdy po zisku míče přešla do protiútoku, který vyústil ve velkou šanci Bakkala, ten však mířil jen nad branku. Neuspěl ani Lafata hlavičkou po rohu.

A tak 20 minut před koncem pojistil výhru Bukurešti doklepnutím do prázdné brány znovu Tucudean. Záhy navíc přidal třetí gól Stanciu a dokonal výhru Steauy.

V Beleku bude Sparta trénovat do 10. února, v pondělí ji čeká závěrečné utkání proti Rubinu Kazaň.

Liberec pohrál až v sedmém zápase

Liberec poznal s vedoucím týmem bulharské ligy CSKA Sofia hořkost porážky až v osmém zápase zimní přípravy. po předchozích sedmi výhrách dnes na soustředění v Turecku podlehl vedoucímu týmu bulharské ligy CSKA Sofia 2:3.

Předposlední celek prvoligové tabulky přitom nezačal špatně a vedl od 42. minuty, kdy se po Pavelkově přihrávce prosadil sám před brankářem senegalský útočník Ndiaye. Jenže hned za dvě minuty srovnal po pasu za obranu Platini a po změně stran v rozmezí necelých dvou minut otočili skóre Pričiněnko s Galčevem. V 77. minutě už jen snížil z přímého kopu Kamerunec Douglas.