Baníku se zranil Baroš. Sparta podruhé přejela Sigmu

6. 4. 2013 20:30
Fotbalisté Sparty smetli ve 22. kole první fotbalové ligy domácí Olomouc 3:0 a dostali se minimálně na několik hodin do čela ligy.
Milan Baroš se v utkání proti Liberci zranil už 18. minutě a kvůli bolestem v pravém lýtku odstoupil z utkání. | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Fotbalisté pražské Sparty smetli ve 22. kole Gambrinus ligy domácí Sigmu Olomouc 3:0 a dostali se minimálně do neděle do čela ligy.

Navázali tak na středeční pohárovou výhru 4:2 nad Hanáky rovněž na Andrově stadionu.

Sparta zároveň výhrou, pod kterou se gólově podepsal Ladislav Krejčí a  dvakrát Václav Kadlec, odskočila v tabulce třetím Hanákům už na osm bodů a de facto je vyřadila z boje o titul.

V neděli se před ni může opět dostat Plzeň, která hostí Teplice.

V dalším sobotním utkání prohrál ostravský Baník se Slovanem Libercem na vlastní půdě 0:1. V 18. minutě navíc odstoupil ze zápasu kvůli poraněnému lýtku Milan Baroš.

Slovan díky gólu Dzona Delargeho z 6. minuty postoupil v tabulce na páté místo před Duklu a Mladou Boleslav, Baník zůstává s tříbodovým náskokem na sestupové pozice dvanáctý.

Kadlec na Hané opět dvakrát skóroval

Letenští do utkání vstoupili mnohem aktivněji. Během prvních dvaceti minut mohli domácí prohrávat klidně 0:3, ale brankář Zlámal a branková konstrukce "udrželi" čisté konto.

Nejprve gólmana Sigmy nepřekonal osamocený Kadlec, poté z úhlu Matějovský. Hned na to Hušbauer rozezvučel břevno a o minutu později levačkou Krejčí tyč.

Paradoxně až poté, co Olomouc přestála tento hostující tlak, inkasovala první gól.

Krejčí z levé strany centroval do pokutového území, míč se mu ale svezl a místo před branku zamířil do sítě za záda překvapeného Zlámala.

Po přestávce sice domácí nastoupili do utkání lépe než do první půle, ale v 51. minutě opět lovila míč ze sítě. Hušbauer našel ve vápně úplně volného Kadlece, kterému nedělalo problém zvýšit na 2:0.

O deset minut později bylo prakticky rozhodnuto. Krásnou kombinaci s Lafatou zakončil opět Kadlec, který se trefil dvakrát i ve středečním pohárovém zápase.

Hosté poté kontrolovali hru a soupeře do větších šancí nepouštěli. Největší šanci na snížení měl v nastavení Ordoš, ale z voleje v dobré pozici netrefil branku.

Baroš vystřídal po 18 minutách

Liberec Ostravské zaskočil hned na začátku. V 6. minutě "daroval" obránce Baníku Zawada míč Pavelkovi, který ho naservíroval pod sebe na Delarge a ten se nemýlil.

V 18. minutě bylo pro domácí ještě hůř. Hřiště musel opustit Baroš, který se po prvních dotycích s míčem zranil a do kabin odkulhal.

Chvíli na to mohl zvýšit Kováč, ale hlavou po centru Fleišmana mířil těsně vedle.

Baník byl bez své hlavní útočné síly ztracený a těžko se dostával do zakončení. Liberec tak bez větších potíží kontroloval hru a uhájil jednogólový náskok.

O Barošově léčení se rozhodne v pondělí

Přesnou diagnózu Barošova zranění určí až pondělní vyšetření magnetickou rezonancí.

"Jedná se o poranění lýtkového svalu. V pondělí půjde na magnetickou rezonanci a pak se uvidí, jak bude vypadat léčba a jak dlouho bude chybět," řekla tisková mluvčí Baníku Eva Šimčíková.

Ve druhém poločase se na lavičku vrátil už v civilu a s obvázaným pravým lýtkem.

Baníku se nezranil jen bývalý reprezentační kanonýr. Ze zdravotních důvodů musel opustit hřiště i obránce Petr Mach, který má rovněž problémy s nohou.

Výsledky 22. kola:

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 51. a 62. Kadlec. 29. Krejčí. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Schulmeister, Hořava, Doležal, Houska - Vidlička, Vácha. Diváci: 7798.
Olomouc: Zlámal - Koutný, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava (73. Houska) - Schulmeister (70. Varadi), Doležal, Navrátil (85. Petr). Trenér: Pivarník.
Sparta:
Vaclík - Vidlička, Švejdík, Holek (87. Polom), Hybš - Vácha - Kadlec, Matějovský (71. Čermák), Hušbauer, Krejčí - Lafata (81. Bednář). Trenér: Lavička.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 6. Delarge. Rozhodčí: Adam - Filípek, Vlasjuk. ŽK: Hable, Droppa - Fleišman, Rabušic, Sackey. Diváci: 6570.