Sparta porazila Slovan. Zahrál si i obránce Ujfaluši

Tomáš Ujfaluši si poprvé zahrál za Spartu. Ta v přátelském utkání porazila Slovan 1:0.
Bývalý kapitán české reprezentace, který do Sparty přišel v srpnu po angažmá v Galatasarayi Istanbul,...
... strávil na hřišti rovnou hodinu hracího času.
Pětatřicetiletý zadák se na trávníku objevil po více než roční pauze, kterou zavinilo vážné zranění kolena.
Na hřišti se Ujfaluši potkal také s útočníkem Róbertem Vittekem, který po deseti letech putování po Evropě slavil návrat do dresu "belasých".
asu
5. 9. 2013 22:00
Fotbalisté Sparty vyhráli federální derby. V přátelském utkání během reprezentační přestávky zdolali Slovan Bratislava 1:0.

Praha - Fotbalová Sparta navázala na sérii výher v Gambrinus lize a v přátelském utkání během reprezentační přestávky na Letné porazila ve federálním derby Slovan Bratislava 1:0.

Sparta si s někdejším velkým rivalem z československé soutěže poradila i bez mnoha opor, které si plní reprezentační povinnosti.

Ujfaluši si na hřišti odbyl 60 minut

Kouč Lavička nemohl nasadit kapitána a klíčového kanonýra Lafatu, brankáře Vaclíka a záložníka Hušbauera, s jednadvacítkou jsou další středopolaři Krejčí, Přikryl a obránci Kadeřábek s Brabcem.

Mimo hru zůstali zranění záložník Matějovský a zadáci Polom se Švejdíkem.

Vítězství Spartě vystřelil krátce před první půli v letenském dresu debutující záložník Lukáš Mareček. První zápas si dnes za Spartu zahrál rovněž obránce Tomáš Ujfaluši.

Ujfaluši se v zápasu objevil po déle než roční pauze zaviněné vážným zraněním kolene a odehrál rovných šedesát minut, moc práce ale v obraně neměl.

Sparta byla lepším týmem a svého soupeře do mnoha šancí nepouštěla. Naopak sama mohla velmi rychle do vedení.

Smolařem zápasu útočník Bednář

Bednář ale nejprve v obrovské šanci hlavičkou napálil pouze brankovou konstrukci a následně z podobné pozice mířil těsně nad.

Letenští se tak vedení ujali až krátce před odchodem do kabin, poté co Bořek Dočkal krásným centrem našel Lukáše Marečka a ten hlavou uklidil míč do sítě.

Sparta byla aktivnější i po změně stran. První opravdu gólová šance soupeře pak přišla až v době, kdy už Ujfaluši nebyl na hřišti. V závaru ale před Vittekem stačil míč odkopnout Costa.

Bednář hned vzápětí spálil ještě jednu vyloženou šanci, když v samostatném úniku zakončením po zemi těsně minul bránu. Sparta ale těsný náskok i tak až do konce zápasu uhájila.

Výsledek:

Sparta Praha - Slovan Bratislava 1:0 (1:0)

Branka: 43. Mareček. ŽK: Milinković. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Hrabovský. Diváci: 2 363.
AC Sparta Praha: Čech – Costa (75. Sýkora), Holek, Ujfaluši (60. Karafiát), Vácha (70.Nový) – Mareček – Konaté (81. Kučera), Vacek (73. Reiter), Čermák, Dočkal – Bednář (80. Shick).
ŠK Slovan Bratislava: Putnocký – Vrablec, Niňaj, Gorisito, Bagayoko – Kladrubský (77. Jakúbek) – Milinković (68. Hlohovský), Halenár (63. Grendel), Žofčák (80. Serra) – Vittek – Fořt (46. Meszáros).