Sparta postupuje ze skupiny! Gólem Brabce zdolala Asteras

26. 11. 2015 20:52
Pražský celek zvládl důležité utkání, když řecký Asteras Tripolis doma porazil 1:0. Rozhodující gól dal stoper Jakub Brabec po přihrávce Bořka Dočkala.
Radost Jakuba Brabce.
Radost Jakuba Brabce. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Pražská Sparta vybojovala v Evropské lize postup ze základní skupiny do jarní vyřazovací fáze. O úspěchu letenského týmu rozhodlo domácí vítězství 1:0 nad řeckým Asterasem Tripolis.

Výhru Pražanům vystřelil stoper Jakub Brabec, který se trefil v první půli hlavou po rohovém kopu Bořka Dočkala. Sparta zvládla i krátké oslabení, když zápas dohrávala bez vyloučeného Ladislava Krejčího. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

Spartě se sice po dvouzápasovém trestu za kritiku rozhodčích po úvodním utkání skupiny s Tripolisem vrátil na lavičku trenér Ščasný, v sestavě se ale musela obejít bez vykartovaných záložníků Matějovského s Jiráčkem. Do základní jedenáctky se tak dostal navrátilec Vácha, který tři měsíce nehrál kvůli operaci kolena.

Tripolis začal na Letné zostra a v páté minutě Kurbelis trefil tyč. Následnou dorážku zastavil Brabec rukou, rozhodčí však penaltu pro hosty nenařídil. Na opačné straně se do obrovské šance dostal Fatai, jeho střelu ale brankář vyrazil.

Sparta poté zabrala, ale do vyložených šancí se nedostávala a brankář Theodoropulos si se dvěma pokusy Dočkala i nepovedenou střelou Krejčího poradil. Domácí se nakonec prosadili po půlhodině hry, kdy je do vedení poslal po rohovém kopu hlavičkující Brabec.

Druhý poločas začal z obou stran vlažně a až v 59. minutě se dostal k zakončení Lafata, ale jeho hlavičku brankář vyrazil na roh. Po něm z voleje střílel nad Dočkal a Lafata nedosáhl na Fataiovu přihrávku před prázdnou branku.

Jedinou kaňkou na třetím postupu do vyřazovací části pro Spartu bylo osm minut před koncem vyloučení Krejčího, který musel ze hřiště po druhé žluté kartě.

Utkání 5. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy:

Sparta Praha - Asteras Tripolis 1:0 (1:0)

Branka: 33. Brabec. Rozhodčí: Oliver - Burt, Beswick (všichni Angl.). ŽK: Frýdek, Krejčí - Iglesias, Dimutsos. ČK: 82. Krejčí. Diváci: 10.140.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Fatai (80. Konaté), Dočkal (85. Holek), Vácha, Frýdek (90.+1 Juliš), Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.

Tripolis: Theodoropulos - Lluy, Sankaré, Zisopulos, Jannulis - Funtas (77. Lanzarote), Iglesias (81. Panteliadis), Fernández, Kurbelis (66. Dimutsos), Mazza - Jannu. Trenér: Vergetis.