Sparta před Arsenalem zklamala

Václav Rojík
11. 8. 2007 19:11
Fotbalová Sparta se rozešla bez branek s Plzní

Plzeň - Fotbalisté Sparty v generálce před Arsenalem ztratili první ligové body. V nervozním a tvrdém utkání 2. kola Gambrinus ligy v Plzni remizovali 0:0. Spartě nepomohla k vítězství ani více než půlhodinová přesilovka.

Že je to s prodejem sparťanské vycházející hvězdy Jana Šimůnka do Wolfsburgu žhavé, ukázala i základní sestava Letenských. Kapitána vicemistrů světa nahradila čerstvá posila Bílkova týmu z Liberce Miloš Brezeinský.

Kdo si myslel, že sparťané předvedou na západě Čech podobně svižný útočný fotbal jako v prvním kole proti Liberci, tak se spletl. Trenér Plzně Levý zahustil střed hřiště pětičlennou zálohou, před níž se pohyboval osamocený Psohlavec.

Poprvé si proti svým zahrál před vyprodaným stadionem David Limberský, jenž se zotavil ze zranění břicha. Na levé straně zálohy zaskočil maroda Pavla Horvátha.

Dále čtěte:

Jenže ani on ani  ostatní ofenzivní hráči Sparty si moc nevěděli s agresivně hrající Plzní rady. K ohrožení branky Viktorie se dostávali sporadicky.

V první pětiminutovce se už už do šance tlačil Kulič, před ním však stačil nebezpečný centr zlikvidovat gólman Daněk. Po půlhodině hry protáhl gólmana Plzně z otočky Abraham. To bylo ze strany hostů v první půli vše.

Sparťanské útoky středem hřiště viktoriáni zachytávali a hra po křídlech hostům vázla. Nepomohly ani příchody Matušoviče a Žofčáka.

Jan Šimůnek opouští Spartu.
Jan Šimůnek opouští Spartu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ve druhé půli byl domácí brankář přeci jen ve větší permanenci. Deset minut po změně stran napálil odražený míč po rohu Sparty Limberský. Daněk reflexivně vyboxoval zpět k Limberskému, jehož individuální průnik už domácí obrany zpacifikovala.

Pár minut nato stáhl pronikajícího Kuliče Smola a po druhé žluté viděl červenou kartu. Jenže ani proti deseti se Sparta výrazněji neprosazovala.  Na druhé straně se po zákroku na Trappa dožadovali domácí penalty. Sudí Kocián je však nevyslyšel.

Hlavnímu arbitrovi se od začátku ostře hrané utkání vymykalo z rukou, sklízel pískot od fanoušků obou mužstev a nervozita houstla i na hřišti. Rozhodčí nepískl v závěru zápasu penaltu ani ve prospěch Sparty, když se na trávník ve vápně skácel Kulič.

V posledních minutách utkání viděli diváci ve Štruncových sadech více vzruchu než v předchozím průběhu zápasu dohromady.

Hra se přelévala ze strany na stranu a přišly i gólové šance. Dvakrát selhal v zakončení domácí Smejkal. V deseti hrající Viktorii poté mohl dostat do vedení Trapp, jenže po vyhraném hlavičkovém souboji těsně minul branku.

Rozhodnutí měl na druhé straně v 90. minutě na noze Došek, Daněk však jeho pokus z deseti metrů zlikvidoval.

Výsledek:
Viktoria Plzeň - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Kocian - Wilczek, Gallo. ŽK: Fillo, Müller, Smola, Trapp, Malár, Procházka, Zakopal - Limberský, Kisel, Matušovič, Rezek. ČK: 58. Smola. Diváci: 7887 (vyprodáno).
Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Fillo (88. Malcharek), Rada, Trapp, Šíma - Jarolím (64. Malár) - Psohlavec (57. Smejkal). Trenér: Levý.
Sparta: Poštulka - Pospěch, Brezinský, Kadlec, Kladrubský - Kisel (66. Žofčák), Abraham (90. Rezek), Hušek, Limberský (63. Matušovič) - Došek, Kulič. Trenér: Bílek.